Активісти зафіксували перші факти незаконної агітації на виборах президента України

11 січня 2019
Активісти зафіксували перші факти незаконної агітації на виборах президента України

Комітет виборців України зафіксував перші факти незаконної агітації на виборах президента України

За даними організації, в Києві та інших регіонах країни розміщені білборди з агітацією на користь Сергія Капліна та Андрія Садового, які не мають вихідних даних (відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформація про осіб, відповідальних за випуск, замовники відповідних матеріалів).

Це є порушенням ч. 3. ст. 59 закону Про вибори Президента України.

Зазначається, що білборди були розміщені за кілька місяців до початку виборчого процесу, проте після офіційної реєстрації кандидатів вони вважаються передвиборною агітацією та повинні розміщуватися відповідно до законодавства.

"Активні рекламні кампанії також проводять інші потенційні кандидати. Незважаючи на те, що до дня офіційної реєстрації формально вони не порушують норми чинного законодавства, такі дії свідчать про свідомі маніпуляції та публічну неповагу до основних принципів демократичних виборів", - зазначили у КВУ.

Там закликали офіційних і потенційних кандидатів у президенти не порушувати закони і принципи демократичних виборів.

Раніше повідомлялося, що Центральна виборча комісія зареєструвала чотирьох кандидатів на посаду президента України - Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Андрія Садового та Віталія Скоцика.

Першим офіційно висунув свою кандидатуру на посаду президента України колишній міністр екології та природних ресурсів, юрист Ігор Шевченко.

Таким чином, станом на 8 січня на пост президента України вже зареєстровано п'ять кандидатів.

Чергові вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. 

Джерело НВ