Армія США отримала демонстратор перспективної зброї

02 квітня 2019
Армія США отримала демонстратор перспективної зброї

extron Systems передала Командуванню розвитку бойових можливостей ЗС США (CCDC) перший демонстратор зброї наступного покоління (NGSW-T) з телескопічними боєприпасами

Розроблений Textron прототип NGSW-T є першим з п'яти демонстрантів зброї, які будуть поставлені в рамках програми NGSW-T (Next Generation Squad Weapon – Technology).

Технологія телескопічної зброї та боєприпасів забезпечує інноваційну конструкцію (куля всередині пластикової гільзи, утоплена у порохову суміш), що забезпечує підвищену точність і маневреність зброї та зменшує вагу системи на 40% без зменшення летальності. 

Розроблені та продемонстровані в рамках програми NGSW–T технології, стануть базою для офіційного проекту NGSW американської армії. До них відносяться придушення звуку пострілу, зниження ваги зброї та боєприпасів, а також технологія інтеграції управління вогнем.

Ймовірно військовим було передано 6,5-мм карабін CT Carbine, що використовує телескопічні боєприпаси, який був вперше продемонстрований у 2016 році в рамках спеціалізованої виставки Modern Day Marine.


Textron LSAT prototype
Згідно з описом, 6,5-мм телескопічні набої майже ідентичні боєприпасам 7,62-мм по балістичним характеристикам і, водночас, суттєво за них легші.

Нагадаємо, що У 2004 році Збройні сили США запустили програму LSAT (Lightweight Small Arms Technologies – «технології полегшеної стрілецької зброї») з метою розроблення принципово нових боєприпасів і стрілецької зброї – легшої та компактнішої за сучасну штатну.

У 2012 році, для продовження досліджень, обрали два варіанти нових боєприпасів – безгільзові – куля втоплена в спресовану порохову суміш і телескопічні (cased-telescoped, CT) – куля знаходиться всередині пластикової гільзи, утоплена у порохову суміш). Обидва боєприпаси приблизно на 40% легші за традиційні набої з латунною гільзою та значно за них коротші.