Ще один "пазл" про Артура Палатного

10 березня 2019
Ще один

Якщо про роботу виконавчої влади, наприклад, мерів і губернаторів, українці ще мають уявлення і в стані її оцінити, то з питанням про діяльність парламентаріїв, покликаних творити закони, ситуація менш прозора

«Народні депутати як і раніше далекі від народу» - таку думку про якість депутатського корпусу сьогодні висловлює більшість громадян України.

Очевидно, що навіть після Революції гідності персональний склад депутатського корпусу залишає бажати кращого: в українському парламенті ще досить народних депутатів, в свідомості яких нічого не змінилося, а свою політичну діяльність вони продовжують розглядати як найперспективніший і успішний вид бізнесу.

Однак було б несправедливо підводити всіх під один знаменник. Під парламентським куполом є обранці, зі здоровими амбіціями - мають довге політичне життя, яке передбачає не фейкову, а якісну законотворчу роботу, здатну дати імпульс позитивних змін в житті країни. Так, таких ще не критична більшість, але їх наявність вже сигнал старту радикальної зміни українських політичних еліт. Такі нардепи є як в опозиційних фракціях, так і в тих, які входять до складу коаліції. До таких депутатів можна сміливо зарахувати члена фракції «Блок Петра Порошенка», представника групи «Удар», главу комітету ВР з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму, Артура Палатного.

111

Про сильних та впливових людей завжди мають інтерес і слабкість говорити багато більше, під мікроскопом вишукувати їх можливі вразливі сторони, але від цього ці люди не перестають бути сильними. Сильні люди, як правило, не скандалять, не впадають в істерику, не саботують в складних ситуаціях, не ляскають голосно дверима, не зраджують, а якщо обіцяють, то обов'язково роблять. Вони вміють відстоювати свої позиції, і одночасно, в критичних ситуаціях здатні свої політичні амбіції підпорядковувати питанням державного масштабу. Це коротко про Палатного, як про людину, командного гравця, політика з амбіціями і бажанням активно і довго «грати» на новому українському політичному полі, яке поступово почало формуватися після Революції гідності.

002 1

Там де є Палатний, там немає пафосу, немає хизування, але є здоровий глузд, системність, послідовність, адекватність в сенсі прийняття рішень, рівневий менеджмент і вміння досягати результату. Він депутат вже двох скликань, а очолюваний ним нині парламентський комітет, за версією громадськості, визнаний одним з найбільш ефективних, що є рідкісною характеристикою в умовах, коли планка очікувань в суспільстві занадто завищена.

Палатний ніколи не прагнув зайняти крісло в тому комітеті ВР, в якому він не зміг би розкритися професійно, а значить, не зміг би відчувати впевненість, що буде корисний людям. Просто займати місце, на догоду піару і кон'юнктурі моменту - це не його підхід. Він завжди вибирав той фронт роботи, де глибоко розумів коло питань, де знав логіку процесу - як розв'язати проблемні вузли і домогтися продуктивного результату.

Скрупульозно, віддано, прискіпливо займатися сферами молодіжної політики, сім'ї, спорту, туризму, як це робить Палатний - справа непроста. Непросто бути максимально переконливим, щоб за профільний законопроект або зміни проголосував зал, щоб забезпечити необхідне фінансування, і це в умовах, коли з усіх боків звучить ріжучий аргумент «сьогодні це може почекати», адже в країні військові дії, складна економічна ситуація, за багатьма напрямками катастрофічні завали, багато чого потрібно відбудовувати з нуля. Але Палатний ніколи не здається. Він завжди намагається задіяти свій авторитет, знайти слова і для колег в парламенті, і для працівників міністерств, відомств, і для представників громадськості, щоб був, нехай на даному етапі і не максимальний ефект, але позитивний результат в тій сфері, за яку він усвідомлено взяв на себе відповідальність.

002 2

Коли в парламенті 7-го скликання Палатний вперше очолив комітет сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму, картина стану вітчизняного спорту була йому зрозуміла, тим більше що в минулому він мав чимало особистих спортивних перемог. Десятиліття бездіяльності держави у сфері розвитку спорту не могли пройти безслідно. Совкова система перестала працювати, а розумна альтернатива в незалежній Україні, по суті, так і не була створена.

Для Палатного була ясна і першопричина, чому величезний спортивний потенціал, яким володіла Україна, був втрачений. На його тверде переконання, фундаментом олімпійської підготовки та майбутніх спортивних досягнень є дитячо-юнацькі спортивні школи. Саме на вирішення проблем, пов'язаних з відновленням ДСЮШ, Палатний і направив свої зусилля. Першим і критично важливим завданням, як він вважав, було почати виправляти ситуацію з хронічним недофінансуванням державних дитячих спортивних шкіл.

002 5

Палатний буквально бився за збереження і підтримку масового, а також дитячо-юнацького та студентського спорту - напрямків, які в результаті процесу децентралізації, були на межі знищення через самоусунення держави від їх фінансування. В Україні до 2015-го року 85 ДЮСШ припинили свою діяльність, 962 викладача-тренера були скорочені, а кількість учнів в спортивних школах зменшилася майже на 30 тис. чоловік. Комітету Палатного вдалося домогтися від Уряду виділення 100 млн. грн. субвенцій на потреби ДЮСШ. Це не було глобальним рішенням проблеми, але все ж стало маленькою перемогою в ситуації, коли для органів місцевого самоврядування питання фізкультури і спорту були далеко не в ранзі пріоритетних.

Палатний критикував з трибуни ВР скасування з 1 січня 2015-го норми, згідно з якою, спортивні установи звільнялися від плати на землю, що, на його думку, могло призвести до перепрофілювання і повної ліквідації сфер фізкультури і спорту. Палатний закликав не штрафувати керівництво дитячих спортивних шкіл за затримки зарплат співробітникам, так як в умовах поганого фінансування штрафи могли остаточно добити ДЮСШ, які ще трималися на плаву.

002 3

Палатний доклав руку до того, щоб в парламенті пролунала низка важливих для розвитку українського спорту законопроектів: про службово-прикладний та військово-прикладний спорт; про введення стандартів Ради Європи для молодіжних центрів та децентралізації роботи з молоддю; про забезпечення гарантій підвищення спортивної майстерності молоді. Не без активної участі Палатного в підготовці та лобіюванні законопроекту про регламентацію використання, зберігання і перевезення спортивної зброї, цей документ був схвалений Верховною Радою, що дало можливість зняти перешкоду для виступу українських спортсменів, зокрема, біатлоністів на зимових Олімпійських та Параолімпійських іграх -2018.

Звичайно, ще багато проблем тягнуть український спорт назад. І Палатний їх ніколи не замовчував. Навпаки, він часто забував про політкоректність, постійно нагадуючи парламентаріям, чиновникам різних рівнів, що спорт це значуща складова політичного іміджу держави, а також про те, що Україна, друга за величиною європейська країна, просто не може мати застарілі спортивні бази, через які атлети змушені тренуватися за кордоном; вибудувану на інтригах і корупції боротьбу за крісла в спортивних федераціях, яка породжує в перспективі відсутність спортивних результатів; і зростаючий витік наших олімпійців під прапори інших держав.

Тому, при розгляді основних напрямків бюджетної політики 2018-2020, представлених Кабміном, комітет Палатного наполіг на внесенні своїх пропозицій щодо фінансування об'єктів спортивної інфраструктури, підтримки молоді та розвитку туризму, щоб підняти ці сфери до рівня пріоритетних. Отримало повну підтримку від членів комітету Палатного і прохання Міністерства молоді та спорту щодо збільшення видатків на 210, 7 млн. грн. для ремонту та оснащення баз олімпійської підготовки, придбання інвентарю для спортсменів національних збірних, і закупівлі обладнання, якого потребує Національний антидопінговий центр.

Окремим рядком роботи, а точніше справжньої боротьби, яку веде комітет Палатного, можна вивести відстоювання протягом декількох років пільгових кредитів для будівництва і придбання житла молодими сім'ями. Десятки звернень і пропозицій від комітету Палатного до уповноважених органів, з вимогами про необхідність державної допомоги молодим сім'ям з житлом, наткнулися в держбюджеті-2019 на відсутність витрат за цією статтею. Але Палатний не опустив руки, і вирішив підключити потужний громадський інструмент, щоб продовжувати боротися за відновлення фінансування програми пільгового кредитування молодіжного житла, яке було припинено в 2015-му. З ініціативи Палатного запущена всеукраїнська кампанія «Житломолоді», в ході якої всім активним молодим сім'ям, для яких проблема житла актуальна, пропонується безпосередньо долучитися до вирішення цього «гострого питання», звертаючись до профільного комітету, а також особисто до його керівника. «Давайте разом покажемо, що проблема «гаряча», і найголовніше - масова. Доступне житло для молоді - обов'язок держави», - переконаний Палатний.

В одному з інтерв'ю Палатний сказав, що кожен депутат після закінчення своєї каденції зобов'язаний відзвітувати не тільки перед виборцями, а й перед самим собою. Здавалося б, невеликий штрих про момент істини від парламентарія, але після нього можна скласти ще один очевидний і вагомий «пазл» про Артура Палатного, як про людину, політика, який не боїться відповідальності, і щиро хоче щось змінити в країні на краще. Однозначно, люди з таким потенціалом це великий плюс для політичної сили.

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років
Політика Відео 20 травня 2019

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років

Посол США в Україні Марі Йованович, яка 20 травня завершує роботу на своїй посаді, поділилася думками щодо прогресу, якого Україна досягла за останні кілька років, та про свою роботу