Філарет каже, що краще б не давав інтерв’ю “ворожому” каналу “Росія24”

11 липня 2019
Філарет каже, що краще б не давав інтерв’ю “ворожому” каналу “Росія24”

Почесний патріарх Філарет стверджує, що не знав, що його інтерв’ю пропагандистському каналу «Росія24» викличе таку негативну реакцію у суспільстві. За словами Філарета, якби він це передбачив, він би ймовірно відмовився від інтерв’ю

«Я даю інтерв’ю всім, хто до мене звертається. Та я не думав, що буде така негативна реакція на інтерв’ю, яке я давав ворожому каналу. Бо я і українським каналам даю інтерв’ю але вони перекручують мої слова, або вибирають ті чи інші слова і дають свої коментарі. Тому зараз ЗМІ в переважній більшості направлені на знищення Київського патріархату. Тому до цієї всієї інформації треба підходити з цих позицій — підтримують Київський патріархат, тобто незалежну церкву, чи не підтримують», — заявив патріарх. Філарет також зауважив, що «цьому ворожому каналу дав інформацію правдиву».

«Він не підтримує, але він не перекрутив те, що я сказав. І це уже має велике значення, тому що світ, хоч і через ворожий голос, але почув правду. Одні звертають увагу на те кому дав інтерв’ю, а другі звертають, що сказав патріарх. Так ось треба звертати увагу на те, що сказав патріарх, а не кому сказав», — наголосив Філарет.Водночас, патріарх зауважив, що можливо він «помилився в цьому, що дав інтерв’ю такому каналу». Раніше Філарет дав інтерв’ю «Росії 24», де розкритикував томос та ПЦУ.Своєю чергою, у ПЦУ заявили, що Філарет занедужав, а хвороба зробила його фактичним союзником Москви в боротьбі проти томосу.

Нагадаємо, 20 червня на соборі Філарета вирішили відновити ліквідовану УПЦ Київського патріархату. Також Філарет вирішив, що УПЦ КП претендує на майно та кошти ліквідованої церкви. Речник Православної церкви України заявив, що рішення Філарета не матимуть впливу на Православну церкву України». Православна церква України відсторонила двох священників, які підтримали Філарета.Раніше Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.

Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Також він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався би зовнішніми справами ПЦУ.

На «соборі» Філарета вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями.

У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.

Філарет заявляв, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.

Водночас предстоятель ПЦУ Епіфаній наголосив, що повернення Київського патріархату означатиме повернення назад в ізоляцію.

На думку Філарета, Православна церква України ззовні повинна мати статус митрополії Константинопольського патріархату, а всередині — бути патріархатом, тобто Українською православною церквою Київського патріархату.

Також Філарет вважає, що Епіфанія оточили «промосковські сили» і планує боротись за церкву, «незалежну від Москви і Константинополя».

 

Джерело Громадське
Почему Варфоломей и Зеленский не подписали заявление: названа причина
Читайте також Відео 09 серпня 2019

Почему Варфоломей и Зеленский не подписали заявление: названа причина

Во время первого официального визита в Турцию президент Украины Владимир Зеленский встретился со Вселенским патриархом Варфоломеем