Франція та ФРН розроблятимуть літак шостого покоління

08 лютого 2019
Франція та ФРН розроблятимуть літак шостого покоління

Французький та німецький міністри оборони оголосили про підписання контракту Airbus і Dassault Aviation щодо початку розробки спільного літака шостого покоління

Проведення досліджень у рамках амбітного проекту Future Combat Air System, дозволить дуету підрядників конкретизувати концепції основних елементів майбутньої зброї. До них відносяться пілотований літак – центральна частина проекту, безпілотні літальні апарати, що рояться навколо нього, а також інформаційна інфраструктура, що пов'язує всі елементи разом.

Дворічна угода коштує 65 мільйонів євро (74 мільйони доларів США) і покликана закласти основу для демонстраційних програм, які, згідно зі спільною заявою Airbus-Dassault, будуть представлені на авіасалоні в Парижі у червні.

«FCAS є однією з найбільш амбітних європейських оборонних програм століття», – заявив голова Airbus Defence and Space Дірк Хоке. «З підписанням сьогоднішнього контракту ми, нарешті, повністю запускаємо цю високотехнологічну програму».

Французький та німецький міністри оборони, Флоренс Парлі та Урсула фон дер Ляйен, відповідно, також оголосили, що франко-німецька група виробників двигунів, що складається з Safran і MTU, очолить розробку двигунів майбутнього літака. Уряди двох країн розраховують підписати контракт на створення демонстратора двигуна в середині 2019 року.

Джерело ukrmilitary
Я не сдамся и буду бороться за Украину: Порошенко ночью обратился к украинцам
Політика Відео 19 квітня 2019

Я не сдамся и буду бороться за Украину: Порошенко ночью обратился к украинцам

В ночь на 19 апреля президент Украины Петр Порошенко обратился к украинцам с очередным видеообращением