Глава МЗС Польщі: Росія може використовувати газ для тиску і шантажу

08 жовтня 2018
Глава МЗС Польщі: Росія може використовувати газ для тиску і шантажу

На думку Чапутовича, Польща негативно ставиться до проекту Nord Stream-2, вважає, що ця ініціатива не забезпечує енергетичну безпеку європейських країн

Росія як постачальник газу - це партнер, який може використовувати газ для тиску і шантажу, а для Польщі це важливий фактор енергетичної безпеки.

Про це в інтерв'ю російському виданню «Комерсант» заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович. «Ми негативно ставимося до проекту Nord Stream-2, вважаємо, що ця ініціатива не забезпечує диверсифікацію і енергетичну безпеку європейських країн. І так вважаємо не ми одні: Єврокомісія також визнала, що цей проект невигідний для Європи і що він повинен бути приведений у відповідність з європейським законодавством. Втім, деякі країни, наприклад Німеччина і Росія, бачать це по-своєму», - заявив Чапутовіч.

 

За інформацією видання, в якості альтернативи російському газу Польща не раз називала скраплений природний газ (СПГ).

У зв'язку з цим главі польського МЗС було поставлене запитання, чи не бентежить його, що СПГ дорожче? «Це так, але ми керуємося не тільки ціною. По-перше, ми хочемо, щоб ринок газу був більш конкурентним і відносини на ньому будувалися на принципах попиту та пропозиції. По-друге, ми будуємо сховища для СПГ для забезпечення безпеки поставок. Нарешті, Росія як постачальник газу - це партнер, який може використовувати газ для тиску і шантажу, а для нас це важливий фактор енергетичної безпеки», - відповів політик.

Він підкреслив, що Польща змушена шукати шляхи диверсифікації як через покупку СПГ, так і завдяки будівництву Baltic Pipe, яке піде на користь всій європейській економіці. 

Джерело Главком
Полторак розказав навіщо Росія атакувала українські кораблі біля Керченської протоки
Події Відео 17 січня 2019

Полторак розказав навіщо Росія атакувала українські кораблі біля Керченської протоки

Російська Федерація не змусить Україну відмовитися від свого законного права проходу через Керченську протоку