Глава МЗС Польщі: Росія може використовувати газ для тиску і шантажу

08 жовтня 2018
Глава МЗС Польщі: Росія може використовувати газ для тиску і шантажу

На думку Чапутовича, Польща негативно ставиться до проекту Nord Stream-2, вважає, що ця ініціатива не забезпечує енергетичну безпеку європейських країн

Росія як постачальник газу - це партнер, який може використовувати газ для тиску і шантажу, а для Польщі це важливий фактор енергетичної безпеки.

Про це в інтерв'ю російському виданню «Комерсант» заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович. «Ми негативно ставимося до проекту Nord Stream-2, вважаємо, що ця ініціатива не забезпечує диверсифікацію і енергетичну безпеку європейських країн. І так вважаємо не ми одні: Єврокомісія також визнала, що цей проект невигідний для Європи і що він повинен бути приведений у відповідність з європейським законодавством. Втім, деякі країни, наприклад Німеччина і Росія, бачать це по-своєму», - заявив Чапутовіч.

 

За інформацією видання, в якості альтернативи російському газу Польща не раз називала скраплений природний газ (СПГ).

У зв'язку з цим главі польського МЗС було поставлене запитання, чи не бентежить його, що СПГ дорожче? «Це так, але ми керуємося не тільки ціною. По-перше, ми хочемо, щоб ринок газу був більш конкурентним і відносини на ньому будувалися на принципах попиту та пропозиції. По-друге, ми будуємо сховища для СПГ для забезпечення безпеки поставок. Нарешті, Росія як постачальник газу - це партнер, який може використовувати газ для тиску і шантажу, а для нас це важливий фактор енергетичної безпеки», - відповів політик.

Він підкреслив, що Польща змушена шукати шляхи диверсифікації як через покупку СПГ, так і завдяки будівництву Baltic Pipe, яке піде на користь всій європейській економіці. 

Джерело Главком
Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років
Політика Відео 20 травня 2019

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років

Посол США в Україні Марі Йованович, яка 20 травня завершує роботу на своїй посаді, поділилася думками щодо прогресу, якого Україна досягла за останні кілька років, та про свою роботу