Геннадій Труханов - концептуальний мер

30 липня 2019
Геннадій Труханов - концептуальний мер

В сучасну епоху, «модерну без ілюзій»,що переживається нами, або еру «текучого модерну», суть якої прекрасно описав в своїх роботах Зигмунт Бауман, влада стає все більше відірваною від політики, влада глобальна і екстериторіальна, політика локальна і територіальна

Влада глобалізованого ринку і топ країни-гравці не визнають ієрархій та меж, їх цікавить просування товару, в ім'я цієї мети ними приручаються і придушуються локальні політики, інституції, і цілі держави. Чим слабкіше держава, чим слабкіше його керівники орієнтовані на національні інтереси, тим більше шансів у глобальних гравців в тій чи іншій мірі поглинути його суверенність.

Щоб не бути поглиненою повністю подібними наростаючими процесами, Україні потрібні міцні системні політики, державні мужі, як в центрі, так, і не менш важливо, на місцях. Вони повинні вивести людей зі стану перманентної апатії, дати поштовх до виникнення культури формування фабрики смислів, перспективних розплідників для життя і розвитку інтелекту і можливостей. Іншими словами, вони повинні запропонувати розумну концепцію і вибудувати українську стійку платформу майбутнього, здатну функціонувати в жорстких умовах «модерну без ілюзій».

Якщо придивитися, на місцях у нас вже виросли такі фігури, наприклад, мерського рівня. Міський голова Одеси Геннадій Труханов - серйозний концептуальний мер. Труханов - НЕ тимчасовий правитель, не політик за викликом, як і не реформатор на годину, і не «бойовий дельфін» на зарплаті. Політика Труханова - НЕ латати, спішно гасити, консервуючи проблеми старого контексту, при цьому розповідаючи людям про брак можливостей. Політика Труханова - міняти старий контекст, шукати нові підходи, пропонувати нові концепції, обговорювати, чітко опрацьовувати економічні умови, знаходити адекватні сучасні алгоритми рішень і реалізовувати їх «від і до».

До питання оновлення системи теплопостачання, мерська команда підходить не за допомогою фрагментарної заміни труб, а цілих магістралей, що є сьогодні безпрецедентним по країні. При запуску подібних робіт змінилася і методологія: в Одесі практично не перекривається транспорт, «розкопки» не залишаються у відкритому вигляді на невизначений час, як це було раніше.

Трухановим запланований великий інфраструктурний проект - будівництво сучасної злітно-посадкової смуги, який дозволить переключити пасажиропотік в Одесу з Києва на 20-25%, і з Стамбула на 15%. В даному контексті розробляється і перспективний план підготовки транспортних розв'язок, автомобільних естакад.

На порядку денному команди мера Труханова постановка питання перед новим парламентом про реалізацію проекту вільних економічних зон, в тому числі про забезпечення адекватної тарифно-транзитної політики, розвитку IT-технологій, що життєво необхідно для великого портового міста.

Питання з кількістю дитячих садків і з чергами в них - кричуща проблема для одеситів. У мерії підрахували, що для її вирішення знадобилося б 13 років, 14 га землі, 2, 2 млрд. грн. для побудови 27 дитячих садків. Труханов з командою знайшли рішення, спираючись на нові норми, які ввів законодавець. Це вилилося в економічно обгрунтовану і ефективну концепцію, яка в тому числі передбачає розміщення дитсадків на перших поверхах житлових будинків, плюс розроблені фінансові взаємовідносини з приватними дитсадками.

 З урахуванням вже запущеного процесу оновлення міського транспортного господарства, і повної модернізації сфери муніципальних пасажирських перевезень, командою мера розроблений новий концептуальний підхід до організації паркування.

На стадії завершення концепція, пов'язана з переробкою твердих побутових відходів, ефект від якої повинен вивести Одесу на новий рівень технологій для перспективи енергозбереження, і підвищення якості життя городян.

Труханов ставить зовсім іншу планку в сенсі стратегічного розвитку міста - це розмова не про вчорашній день, а про майбутнє. Це розмова не стільки про кількість виконаного або запланованого, скільки про якість. Це розмова про розвиток технологічного сектора, про створення робочих місць, про сучасні комунікації, про безпеку, про комфортне проживання городян і якості туристичних послуг. Це розмова про соціальні стандарти, про гуманітарну сферу, де освіта і наука звучать не просто на догоду «про це прийнято поговорити», а як першорядні напрямки для уваги мера. Труханов - це розмова ще й про те, як вміють тримати слово.

Так, ми не вільні вибирати, що нам випало жити в епоху «модерну без ілюзій», і мудрий Зигмунт Бауман правий, сильні світу цього будують свою політику прагматично, обачливо, без будь-яких ілюзій, і ми українці винесли масу уроків, що підтверджують справжність даного факту . Але в той же час, ми українці маємо і досить велике завоювання - у нас є вибір, ми можемо вибирати в управління країною, або репутаційно державних мужів, концептуальних політиків, або людей випадкових, представників ефемерної еліти, з надутим пафосним фасадом, за яким мало суті . Нам треба сподіватися на себе, а в разі вибору треба вчасно вимкнути ілюзії, навчитися відрізняти одне від іншого, і звикати бути відповідальними за свій вибір, якщо результат не виправдовує очікувань.

Почему Варфоломей и Зеленский не подписали заявление: названа причина
Читайте також Відео 09 серпня 2019

Почему Варфоломей и Зеленский не подписали заявление: названа причина

Во время первого официального визита в Турцию президент Украины Владимир Зеленский встретился со Вселенским патриархом Варфоломеем