Глава партії Меркель виступила на захист "Північного потоку - 2"

14 лютого 2019
Глава партії Меркель виступила на захист

У суперечках навколо будівництва газопроводу "Північний потік - 2" голова Християнсько-демократичного Союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер підтримала прихильників проекту

Про це вона заявила в інтерв'ю виданню Internationale Politik, пише DW.

"Північний потік - 2" для мене, як і для інших, звичайно, не той проект, що я підтримую всім серцем. Однак основні рішення вже прийняті, проект не можна повернути назад ", - нагадала Крамп-Карренбауер.

За словами голови ХДС, варто визнати, що проект "Північний потік - 2", який був ініційований ще при іншому уряді ФРН, вже не зупинити. Крамп-Карренбауер також зазначила, що Німеччина підтримувала економічні відносини з Москвою навіть в піковий період холодної війни, і вони були стабільними. 

"Питання про те, чи не робить Німеччина себе занадто залежною від російського газу, виправдане, - визнала в той же час вона. - Зараз ми будуємо і СПГ-термінали - можливо, для американського скрапленого газу".

"Таким чином, я думаю, що небезпека такої залежності не дуже велика", - підкреслила голова ХДС.

Крамп-Карренбауер розкритикувала погрози з боку США про введення санкцій через будівництво газопроводу.

"Погрози санкціями - не найкращий спосіб спілкування між друзями і партнерами. США переслідують власні економічні інтереси, що цілком законно. Але Вашингтону слід почути відповідь Німеччини: ми займаємося диверсифікацією, у нас є і інші джерела поставок", - заявила глава ХДС.

Політик також наголосила, що в питанні будівництва "Північного потоку - 2" Берлін буде враховувати інтереси "своїх європейських сусідів".

У п‘ятницю 8 лютого країни-члени Євросоюзу на рівні послів затвердили позицію Ради Є щодо регулювання роботи газопроводу "Північний потік-2". У вівторок 12 лютого компромісне рішення підтримали Єврокомісія та Європарламент.

Джерело УП
Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років
Політика Відео 20 травня 2019

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років

Посол США в Україні Марі Йованович, яка 20 травня завершує роботу на своїй посаді, поділилася думками щодо прогресу, якого Україна досягла за останні кілька років, та про свою роботу