Коли мер стає брендом міста

21 липня 2019
Коли мер стає брендом міста

Коли городяни кажуть, що мер - це наш бренд, чи може бути вищою похвала для градоначальника за його роботу ?!

Таким брендом для Одеси став, на думку жителів міста, її нинішній мер - Геннадій Труханов. Він - яскравий, рельєфний, сильний і популярний міський голова. Такі люди завжди в сто крат більше знаходяться під прицілом уваги, як прихильників, так і опонентів. Але хто б що не говорив, і які б ярликі не навішували, одесити впевнені - Труханів дійсно відданий своєму місту, а висока оцінка від городян - і є головна мета його діяльності, і тільки на цій оцінці базується його популярність.

01

 Уже двічі одесити довіряли Труханову мерський штурвал Південної Пальміри - головного туристичного центру країни, з великим економічним потенціалом, зі складними поляризованими інтересами сил і груп, які нерідко працюють на стику політики і криміналу. Треба визнати, що утримати штурвал такого «корабля» - в усі часи не було долею слабкого. Труханов з 2014-го по сьогоднішній день, в складний історичний період для незалежної України, впевнено керує цим «кораблем», гідно проходячи і розділяючи разом з одеситами, і рифи, і мілини, і бурі, і радості перемог.

У ЗМІ не раз піднімалося питання: кого ж більше має бути у ємній фігурі мера - політика чи господарника? Городяни, як правило, відповідають - звичайно, господарника. Відповідь цілком логічна, так як завдання мера - забезпечити якісну і комфортну життєдіяльність міста за допомогою, в першу чергу, вирішення господарських проблем. І в той же час, в таких стратегічних містах, як Одеса, де вузол переплетення широко спектру інтересів не поступається рівню столичного, мер просто зобов'язаний відрізнятися політичним талантом. У підсумку, ідеальний концепт для фігури успішного мера - управлінець господарник і трохи політик в одній особі. Труханов, як стверджують одесити, наділений симбіозом таких характеристик. Хоча сам і спростовує це, наполягаючи на своїй основній господарській функції.

2

Останнім часом лобіюється підхід: мер може набрати дієздатну команду, аж до іноземних фахівців, які будуть вирішувати господарські питання. Теоретично це звучить начебто адекватно, але на практиці таке бачення рідко буває на 100% виправдано. Звичайно, мер не повинен бути вузьким фахівцем, але може бути фахівцем настільки, щоб забезпечити ефективне виконання завдань у господарській сфері міста. Труханов практикує свій метод: кожен заступник, який відповідає за доручений напрямок, формує вертикаль виконавців на свій розсуд, але потім жорстко несе за неї відповідальність, і, як відзначають підлеглі Труханова, виправдання працюють слабо, коли підходить момент показати конкретний результат для розвитку життєдіяльності міста.

У Труханова є «козирі», якими він може пишатися. І це далеко не пафос. Спокійна Одеса як ефект здатності мера збалансувати політичні або бізнес інтереси, направити їх, перш за все, в конструктивне русло вирішення проблем одеситів. «Пріоритет - це жителі міста», - така політика мера Труханова, що не загруз і не потонув у політичних іграх.

Одеса, керована Трухановим, особливо за останні кілька років, стала виходити з містечкової орбіти на міжнародний рівень. Сьогоднішнє керівництво Одеси вибудовує серйозні контакти в Європі, налагоджені тісні зв'язки зі Стамбулом, відпрацьований міст співпраці з Грецією. І це далеко не всі плани. Мерська дипломатія Труханова починає реально працювати, інвестори придивляються і довіряють. Інвестиційний бренд «Одеса 5Т», що передбачає 5 пріоритетів розвитку міста (торгівля, транспорт, туризм і т.д.) - це не просто піар компанія для Труханова, але це мета - крок за кроком вбудовувати місто мільйонник, з унікальними умовами і можливостями, в прогресивну світову карту, і конвертувати в підвищення якості життя одеситів.

03

Важливий плюс - це поліпшення стану міських фінансів. Одна сторона медалі - можливість міської влади акумулювати гроші завдяки децентралізації, а друга - здатність вміло адмініструвати надходження і раціонально їх використовувати в інтересах міста. Йде позитивна динаміка в сенсі наповнення одеського бюджету за рахунок виходу бізнесу з тіні.

Труханів - досить опукла, впливова фігура на регіональному політичному небосхилі. Конкуренти і противники, яких у людей подібного масштабу, як правило, більш ніж достатньо, характеризують його як неоднозначну і одіозну особистість. Для городян - Труханов кращий мер Одеси за останні 15 років, бо не тимчасовий правитель, не гастролер, тому що працює, і працюватиме тільки на Одесу, на Україну.

«Сьогодні мистецтво мера полягає в тому, щоб максимально дистанціюватися від політики і зосередитися на роботі для людей. Як тільки я захоплюсь політикою, це буде трохи інша історія». Тут навряд чи можна серйозно посперечатися з Трухановим, міцним рейтинговим мером, популярним одеситом, який, в тому числі, трохи політик, нехай навіть в силу абсолютно очевидного аргументу про те, що центральні політичні гравці завжди будуть тримати в полі зору регіональних лідерів калібру Труханова.

Почему Варфоломей и Зеленский не подписали заявление: названа причина
Читайте також Відео 09 серпня 2019

Почему Варфоломей и Зеленский не подписали заявление: названа причина

Во время первого официального визита в Турцию президент Украины Владимир Зеленский встретился со Вселенским патриархом Варфоломеем