Компанія Фірташа відкрила новий завод у Львові

31 травня 2019
Компанія Фірташа відкрила новий завод у Львові

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа відкрила завод з виробництва газового обладнання у Львові

Про це йдеться у прес-релізі компанії.Зазначається, що завод є найбільшим в Україні виробничим комплексом, що спеціалізується на виготовленні шафових газорегуляторних пунктів (ШГРП).«У найближчі роки в Україні необхідно замінити майже 20 тисяч ШГРП, які вже вичерпали термін експлуатації.
 
Це обладнання необхідне для регулювання і підтримання стабільного тиску природного газу в розподільних мережах, що забезпечує надійність і безпеку газопостачання та безперебійну доставку газу кожному споживачу», — повідомляють у компанії.
 
Шафовий газорегуляторний пункт
Фото: РГК
 
Там додають, що щороку новий завод може виготовляти 900 одиниць обладнання. На початковій стадії виробництва частка імпортних деталей складатиме 50%, однак у «РГК» зазначають, що надалі частка локалізації виробництва буде зростати.Зазначимо, що компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать облгази у 16 регіонах України, а клієнтами компанії є близько 8 мільйонів побутових споживачів.
 
Раніше у «РГК» спростували заяву Нафтогазу про те, що працівники облгазів компанії шантажують споживачіввідключеннями газу. 8 травня у Нафтогазі повідомили, що облгази відключають своїм споживачам газ, а потім вимагають заплатити по 1 тисячі гривень за підключення та погасити борг за штучно донараховані обсяги спожитого газу.Нагадаємо, що наприкінці 2018 року облгази почали надсилати споживачам платіжки зі збільшеними, донарахованими обсягами споживання. 23 листопада 2018 року НКРЕКП заборонила облгазам здійснювати такі донарахування у платіжках.
 
Облгази цю заборону проігнорували, а 15 лютого 2019 року подали на НКРЕКП до суду.За даними регулятора, ці установи донараховували українцям до 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика.
 
Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.
 
Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.За результатами перевірки регулятор заборонив облгазам донараховувати додаткові обсяги спожитого газу, водночас у Нафтогазі зазначили, що облгази «РГК» продовжують донараховувати українцям зайвий газ у платіжках навіть після того, як державний регулятор заборонив їм це робити.13 березня стало відомо, що суд заборонив одному з облгазів Фірташа донараховувати додаткові обсяги спожитого газу.,
Джерело Громадське