НАТО дає Україні €1,5 мільйона на могильник радіоактивних відходів

21 травня 2019
НАТО дає Україні €1,5 мільйона на могильник радіоактивних відходів

Україна та НАТО підписали контрактні документи у рамках проекту із захоронення радіоактивних відходів, які зберігаються в могильнику на об’єкті “Цибулеве” Міноборони, що на Кіровоградщині

Про це під час підписання проекту повідомив заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, повідомляє кореспондент Укрінформу. “Це конкретний приклад практичної підтримки НАТО оборонного сектору України. Я з оптимізмом дивлюся у перспективи, бо проект “Вакуленчук” був успішним. Ми будемо робити усе, щоб наша робота на об’єкті “Цибулеве” була так само результативною”, – прокоментував Петренко.

Керівник проекту Трастового фонду із захоронення радіоактивних відходів в Україні Юрій Гнилицький повідомив, що проект триватиме 18 місяців, його вартість – €1,5 млн.

На даний момент повна сума на виконання проекту ще не надійшла, однак, донори – Норвегія та Німеччина – доклали всіх зусиль, щоб виділити повний обсяг коштів. “Радіоактивні відходи залишені від радянських ядерних програм. Це шість об’єктів на території Україні. Був пілотний проект – об’єкт “Вакуленчук”, на якому відпрацьовувалися усі етапи фінансування робіт, організації контролю ДІЯРУ. Він був успішно виконаний, отримав позитивні висновки органів державної влади”, – зазначив Гнилицький.

За його словами, €120 тис., яких бракує на даний момент, планується отримати до кінця року. “Після цього ми розпочнемо виконання плану в повному обсязі. Першим етапом буде обстеження, підготовка матеріалів для розробки технічного рішення. Потім планується мобілізація об’єкта, розміщення техніки для ліквідації, розробка контейнерів, усіх технічних питань щодо виймання. Потім – активна фаза, виймання відходів та пакування у контейнери, відвезення на ДПС “Радон”, – додав Гнилицький.

Після завершення робіт на об’єкті “Цибулеве” роботи розпочнуться на об’єкті “Телятин”, що на Івано-Франківщині. “Ще два об’єкти у Криму, один – у Донецьку”, – зазначив керівник проекту Трастового фонду НАТО. На даний момент, кримські об’єкти передані в управління Росатома, який здійснює спостереження за ними. Щодо донецького об’єкта в України немає даних, про що вона повідомила МАГАТЕ.

Джерело Информатор