Останній шанс для лобістів Кремля: чи повернеться Росія в ПАРЄ

10 квітня 2019
Останній шанс для лобістів Кремля: чи повернеться Росія в ПАРЄ

Ситуація, що склалася зараз у Раді Європи довкола питання про повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), насправді виглядає доволі непривабливою

Це – останній шанс для лобістів Кремля повернути Росію до ПАРЄ. Останній – тому що влітку виповниться два роки, як Росія припинила платити свої членські внески до бюджету Ради Європи. А це означає, що формально можна поставити питання про виключення Російської Федерації зі складу цієї організації. І я думаю, що знайдуться країни, які із задоволенням це питання поставлять, включаючи й Україну.

Тому сьогодні у лобістів Кремля є останній шанс змінити правила Ради Європи і, таким чином, уникнути такого розвитку подій як постановка питання про виключення Російської Федерації зі складу Ради Європи, ба навіть більше – повернути російську делегацію в ПАРЄ без жодних негативних для неї наслідків.

Чому так відбувається? Тому що, на жаль, гроші продовжують купувати цінності. В Європі і досі знаходяться політики (в основному «лівого» або «лівацього» спрямування), які продовжують бачити в Росії партнера за будь-яких обставин. 

Але ці обставини говорять про те, що, скоріше за все, йдеться про банальну залежність цих європейських політиків від Кремля. Це не є таємницею стосовно багатьох політичних діячів у Європі, зокрема, у Франції, Австрії та Німеччині. Останній приклад: німецькі правоохоронні органи почали безпрецедентну, на мою думку, акцію – вони почали розслідувати зв’язки одного з членів Бундестагу з Росією, його пряму залежність від неї. Тож відбувається вічна боротьба грошей і принципів.

У даному випадку через підкуп та залежність від неї деяких політиків Росії поки що вдається щонайменше балансувати. Що відбудеться у кінцевому рахунку, сьогодні сказати важко.

Я все-таки сподіваюся, що така брутальна і нахабна атака, як призведе до повернення російської делегації, не вдасться. Але й стверджувати, що повернення Росії до ПАРЄ стовідсотково не відбудеться, на жаль сьогодні не можна.

Однак постає питання про те, що Робити Україні, якщо Росію повернуть у ПАРЄ. Обговорюються різні варіанти, навіть про можливість виходу України з цієї організації. Я думаю, що Україні потрібно ставити питання жорстко – «або…, або…».

Тому що нам у випадку повернення російської делегації до ПАРЄ втрачати нема чого. Якщо ми після всіх злодіянь Росії пробачимо їй все самі, тоді й до нас будуть відповідним чином ставитися.

Володимир Огризко,

керівник Центру дослідження Росії, дипломат, екс-міністр закордонних справ України

Джерело УНИАН