Стратегічний курс України на вступ до ЄС і НАТО остаточно закріплено в Конституції

19 лютого 2019
Стратегічний курс України на вступ до ЄС і НАТО остаточно закріплено в Конституції

Історичні зміни до Основного закону, які Верховна Рада проголосувала переконливою конституційною більшістю, Президент України підписав прямо під час сьогоднішнього засідання парламенту, присвяченого п’ятій річниці з початку збройної агресії Росії проти України

Саме за європейський і євроатлантичний вектор руху України в листопаді 2013 року студенти вийшли на Євромайдан, саме за це віддала свої життя Небесня сотня, і саме за це продовжують віддавати свої життя наші мужні захисники на фронті. Ціна, яку платить Україна за свій європейський вибір, є надзвичайно високою. Ми дуже цінуємо підтримку наших міжнародних партнерів, які вже п’ятий рік поспіль підтримують Україну у війні з Росією.

003

Потужним виявом європейської солідарності став сьогоднішній історичний виступ Президента Європейської Ради Дональда Туска. Напевно, ще ніхто і ніколи з поважних європейських гостей не промовляв з трибуни Верховної Ради такою вишуканою українською мовою. А європейський оптимізм, якого бракує багатьом українським політикам, відчувався у кожному реченні промови очільника Європейської Ради. Та мені особисто запам’яталися ці його слова, з якими він колись звернувся до лідерів Європейського союзу: «Тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем. Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи».

004

Ми не маємо права знехтувати прагненнями тих, хто рівно п'ять років тому на Майдані віддав свої життя за європейські і євроатлантичні прагнення України. Я впевнений, що ми виконаємо всю нашу домашню роботу і вже в найближчому майбутньому станемо членами ЄС і НАТО.

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років
Політика Відео 20 травня 2019

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років

Посол США в Україні Марі Йованович, яка 20 травня завершує роботу на своїй посаді, поділилася думками щодо прогресу, якого Україна досягла за останні кілька років, та про свою роботу