Україна може отримати транш МВФ цього року – Климпуш-Цинцадзе

10 травня 2019
Україна може отримати транш МВФ цього року – Климпуш-Цинцадзе

Україна має всі шанси виконати необхідні умови за програмою Міжнародного валютного фонду Stand By для отримання другого траншу, але для цього потрібна взаємодія принаймні трьох гілок влади – уряду, президента й Верховної Ради

Такий коментар озвучила під час перебування з візитом у Вашингтоні віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе."Я мала зустріч із представниками МВФ. Наприкінці травня вони готуються до візиту (в Україну – ред.) для проведення огляду щодо виконання умов діючої програми (співпраці з МВФ – ред.) і нашої готовності для отримання другого траншу",- зазначила український урядовець.Вона підкреслила, що в розмові з представниками Фонду їй ніхто не висловлював позицій, що Україна може не отримати жодного з двох запланованих на 2019 рік траншів."Мені не висловлювали такої думки, але це залежатиме від того, як ми справимося з тими структурними маяками, які закладені в наших домовленостях. І тут залежить дуже багато як раз від цієї тристоронньої співпраці – між урядом, президентом і парламентом", - підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

У цьому зв'язку віце-прем'єр-міністр наголосила, що насправді часу залишилось не так багато. "Я думаю, що для нас важливо максимальну кількість рішень, які потребують, у тому числі, участь парламенту, прийняти приблизно до кінця червня – початку липня", - зазначила урядовець. У такому разі, за її словами, це "дає нам шанс, що ми виконаємо умови меморандуму і отримаємо черговий транш".Віце-прем'єр-міністр підкреслила, що від продовження співпраці з МВФ залежить і подальша взаємодія України з іншими міжнародними фінансовими організаціями, і здатність вчасно розрахуватися з виплатами по кредитах. Тому, наголосила вона, "існує спільний інтерес усіх гілок влади, щоб Україна впоралась з тими викликами, які ми маємо".

Джерело Укринформ