Вашингтон продовжив санкції проти Білорусі

14 червня 2019
Вашингтон продовжив санкції проти Білорусі

Президент США Дональд Трамп продовжив ще на один на рік дію санкцій щодо низки білоруських чиновників, повідомила прес-служба Білого дому

Відповідний документ, адресований Конгресу США, розміщений на офіційному сайті Білого дому.

У документі зазначено, що "дії і політика певних членів уряду Білорусі і інших осіб продовжують створювати незвичайну і надзвичайну загрозу для національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів".

"З цієї причини обмежувальні заходи, оголошені 16 червня 2006 року, повинні продовжувати діяти після 16 червня 2019 року", - йдеться в документі.

Американські санкції проти Білорусі були введені президентом Джорджем Бушем.

У посланні, направленому Конгресу США 16 червня 2006 року, Буш розпорядився заморозити фінансові рахунки президента Білорусі Олександра Лукашенка і дев'яти інших високопоставлених білоруських чиновників, а також заборонив американським громадянам здійснювати з ними будь-які угоди. Приводом для введення санкцій стали президентські вибори в Білорусі, які в США і ЄС визнали недемократичними.

Пізніше, в 2007-2008 роках, Вашингтон ввів обмежувальні заходи економічного характеру щодо концерну "Білнафтохім". У жовтні 2015 року Мінфін США призупинив санкції стосовно "Білнафтохіму" і восьми пов'язаних з ним підприємств нафтохімічної галузі.

У квітні поточного року США продовжили до 30 жовтня припинення санкцій щодо низки білоруських підприємств - "Білнафтохіму" і його філії в США (Belneftekhim USA), "Білшини", "Гродно Азот", "Гродно Хімволокно", "Лакофарба", ВАТ "Нафтан", "Полоцьк Скловолокно".

Джерело Интерфакс