Волкер висловився про мирний план Сайдіка щодо Донбасу

31 січня 2019
Волкер висловився про мирний план Сайдіка щодо Донбасу

Спеціальний представник у справах України Курт Волкер заявив, що представник ОБСЄ у ТКГ Мартін Сайдік не пропонував альтернативу Мінським угодам, а лише висловив певні ідеї щодо їхнього втілення

В інтерв’ю телеканалу Прямий Волкер зазначив, що у будь-якому разі спочатку Росія має ухвалити рішення припинити війну і дозволити введення на Донбас миротворчої місії ООН. 

Він також наголосив, що Мінські угоди є важливими, оскільки завдяки ним вдалось встановити ключові правила: припинення вогню, відведення важкого озброєння, виведення іноземних військ, відновлення державного кордону між Україною та Росією.

"Це дуже важливі пункти. Ми не хотіли би їх втрачати, позбувшись цих угод. Проблема у тому, що вони не виконані. Росія ніколи не дотримувалась припинення вогню. Не було відведення важкого озброєння. Російські війська далі перебувають на сході України. Росія продовжує фінансувати незаконні формування і надавати їм озброєння. Вони підтримують існування двох так званих “республік", - наголосив Волкер.

Раніше спецпредставник Сайдік виклав своє бачення врегулювання конфлікту на Донбасі в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung.

Відповідно до запропонованого плану, ООН і ОБСЄ повинні діяти не паралельно, а спільно, під загальним керівництвом на чолі з так званим спеціальним представником.

На думку Сайдіка, ЄС необхідно створити Агентство з реконструкції Донбасу, яке б діяло аналогічно агентству, яке раніше ЄС мав на Балканах.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука заявив, що план спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка щодо врегулювання ситуації на Донбасі містить лише загальні тези.

Джерело НВ
Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років
Політика Відео 20 травня 2019

Посол США попрощалася з Україною і розповіла про здобутки останніх років

Посол США в Україні Марі Йованович, яка 20 травня завершує роботу на своїй посаді, поділилася думками щодо прогресу, якого Україна досягла за останні кілька років, та про свою роботу