Азербайджан збільшить постачання газу до Європи на 40% цього року

23 вересня 2022
 Азербайджан збільшить постачання газу до Європи на 40% цього року

Азербайджан планує збільшити постачання газу до Європи на 40% з 8,2 до 11,5 мільярда кубометрів газу цього року, ніж 2021 року

Про це заявив міністр енергетики Пярвіз Шахбазов на міжнародній газовій конференції у Румунії у четвер.

"Це свідчить про те, що Південний газовий коридор (ЮГК) працює на максимальній потужності, а також про безперебійність та стабільність постачань", – повідомив міністр.

За його словами, розширення Південного газового коридору протягом 5 років є "наступним кроком у забезпеченні енергетичної безпеки" в Європі.

За його словами, для подвоєння експорту природного газу з Азербайджану – до 20 млрд кубометрів – будуть потрібні інвестиції у збільшення пропускної спроможності трубопроводів та у видобуток газу, а також укладання контрактів та реалізація технічних заходів.

Він також звернув увагу на плани Азербайджану щодо використання відновлюваних джерел енергії та водню у процесі диверсифікації енергопостачання до Європи у довгостроковій перспективі.

Азербайджан постачає газ до Європи через Південний газовий коридор. Він складається з кількох частин:

Південнокавказького газопроводу (Баку – Тбілісі – Ерзурум), Трансанатолійського газопроводу TANAP у Туреччині та його продовження у Європі – Трансадріатичного газопроводу TAP, що веде до Італії.

У липні, коли Євросоюз та Азербайджан домовилися про подвоєння постачання газу, йшлося про 20 млрд кубометрів на рік. 2021 року Азербайджан поставив до Європи 8,2 млрд кубометрів газу.

Джерело Liga.net
Події Відео 29 вересня 2022

Зберігали близько п’яти тонн прекурсорів для виготовлення наркотичних засобів: у Києві перед судом постане злочинна організована група

Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо 12-ти членів злочинної організації, які збували наркотичні та психотропні речовини по всій Україні