Білорусь кличе Росію для навчань на кордоні з Україноюм

01 грудня 2021
 Білорусь кличе Росію для навчань на кордоні з Україноюм

Білоруська армія планує провести спільні з Росією навчання «по прикриттю південних кордонів»

Про це заявив міністр оборони Білорусі генерал-лейтенант Віктор Хрєнін, пише білоруське телеграфне агентство БЕЛТА.

Заява прозвучала після наради з питань військової безпеки за участі самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенко в центрі стратегічного управління стаціонарного пункту управління генерального штабу ЗС Білорусі. 

Очільник білоруського оборонного відомства заявив, що у майбутньому році не заплановано масштабних військових маневрів на кшталт «Запад» чи «Щит Союза», але у середньостроковій перспективі є «комплекс заходів на середньострокову перспективу з прикриття підвенних кордонів Білорусі», тобто на межі з Україною.

«Ми плануємо проведення навчань спільно з нашими колегами, основним стратегічним союзником – Російською Федерацією», – заявив Хрєнін.

Військовослужбовці білоруської армії

Віктор Хрєнін сказав, що обстановка довкола Білорусі продовжує накалятися:

«Ми бачимо, як довкола наших держкордонів створюються угрупування військ як на західному, так і на південному напрямках» 

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність підтримати Росію в ескалації ситуації на українському Донбасі.

«Вони прекрасно розуміють: якщо вони знову розвяжуть війну на Донбасі чи десь на кордоні з Росією, Білорусь в стороні не залишиться».

До цього Лукашенко заявив, що йому потрібні кілька дивізіонів російських ракетних комплексів «Іскандер» на кордоні з Україною.

Також Москва та Мінськ підписали у 2021 контракти на постачання до Білорусі винищувачів, гелікоптерів та засобів ППО. Термінів постачання зброї при цьому він не уточнив.

Білорусь розраховує вже у середині 2022 року отримати ескадрилью російських бойових гелікоптерів Ми-35.

Джерело Мілітарний
Події Відео 01 липня 2022

Слідчі поліції Києва повідомили про підозру чоловіку за розбійний напад на 72-річного пенсіонера

Нападник кілька раз вдарив потерпілого ножем по тулубу та в обличчя, після чого продовжив бити лежачого дідуся ногами