Білорусь випробовувала 80-мм реактивну систему “Флейта”

29 листопада 2021

У Білорусі проведено перші випробування зі стрільбою нової реактивної системи залпового вогню «Флейта» для авіаційних ракет

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Державний військово-промисловий комітет Республіки Білорусь.

Тест проводився на 230-му загальновійськовому полігоні «Обуз-Лесновский» одним із підприємств, що входять до системи Держкомвійськпрому Білорусі. 

Виріб розроблено в ініціативному порядку коштом організації.

Зазначено, що у ході випробувань перевірено та підтверджено конструкторські рішення, що застосовуються при створенні дослідного зразка. 

Підтвердилася можливість у стислі терміни здійснити підготовку до ведення вогню, виконати вогневе завдання та провести зміну вогневої позиції.

РСЗВ «Флейта» являє собою легкоброньований автомобіль «ASILAK», оснащений пакетом з 80 напрямних для некерованих авіаційних ракет (НАР) С-8. 

Установка призначена для безпосередньої вогневої підтримки підрозділів сухопутних військ та сил спеціальних операцій, знищення відкритої та прихованої живої сили противника, неброньованої та легкоброньованої техніки, ураження артилерійських та мінометних батарей, вирішення інших вогневих завдань.

Некерована авіаційна ракета (НАР) С-8

Для підвищення точності й можливості використання бойової машини у складі групи під керівництвом єдиного органу управління, РСЗВ «Флейта» оснащується автоматизованою системою управління вогнем (АСУ) «Альянс», а також бортовим навігаційним комплексом.

Автоматизована система управління Альянс для РСЗВ Флейта

Раніше виріб пройшов цикл ходових випробувань.

Реактивна система була створена у 2019 році та призначена для безпосередньої вогневої підтримки підрозділів. Шасі оснащено дизельним двигуном об’ємом 4,4 літра. Максимальний момент, що крутить, Нм 670.

РСЗВ «Флейта» білоруської розробки. Листопад 2021. Фото: Державний військово-промисловий комітет Республіки Білорусь

З урахуванням того, що РСЗВ «Флейта» має діяти на передньому краї лінії фронту, однією з важливих складових конструкції транспортної бази є захист екіпажу від підриву на мінах, фугасах та обстрілу з легкого стрілецького озброєння. 

Джерело Мілітарний
Події Відео 01 липня 2022

Слідчі поліції Києва повідомили про підозру чоловіку за розбійний напад на 72-річного пенсіонера

Нападник кілька раз вдарив потерпілого ножем по тулубу та в обличчя, після чого продовжив бити лежачого дідуся ногами