Частину коштів, які уряд Нідерландів виділяє Україні, спрямують на гуманітарне розмінування

20 лютого 2023
 Частину коштів, які уряд Нідерландів виділяє Україні, спрямують на гуманітарне розмінування

Про це йшлося під час зустрічі міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименко з міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку Королівства Нідерландів Лісьє Схрейнемахер

За інформацією Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, Уряд Нідерландів виділив 2,5 мільярдів євро допомоги для України у 2023 році. Частина цих коштів буде спрямована на гуманітарне розмінування території України.

«На даний момент заміновано 30% територій України. Розмінуванням займається ДСНС та Нацполіція. Ми збільшили чисельність підрозділів піротехніків та вибухотехніків у три рази. Вже знешкоджено близько півмільйона вибухонебезпечних предметів», - зазначив на початку зустрічі Ігор Клименко.

Він додав, що зараз є велике навантаження на піротехніків та саперів на деокупованих територіях, оскільки ворог залишає по собі замінованими не лише дороги, а й будинки.

«На сьогоднішній день ми говоримо, що здійснювали переважно оперативне розмінування – доріг, ліній електропередач, газопроводів. Завтра ми стикнемося з тим, що нам доведеться розміновувати великі території, в тому числі сільськогосподарські, а також акваторії Чорного і Азовського морів та прилеглих річок. Тому намагаємося максимально укомплектовувати наші підрозділи, які займаються розмінуванням. І наразі ми потребуємо важких машин для розмінування. Оскільки безпека наших людей – пріоритет», - сказав Ігор Клименко.

Своєю чергою міністр зовнішньої торгівлі та співробітництва у галузі розвитку Королівства Нідерландів Лісьє Схрейнемахер наголосила, що захоплена духом нескореності українців та сприятиме тому, щоб Україна отримала необхідну допомогу.

«Розмінування - це процес, який вимагає уваги і часу та багатьох зусиль. Робота, проведена вами, є дуже важливою. Я захоплююсь тим, що робить ваша команда і щаслива, що Нідерданди можуть надавати вам допомогу. Ми зробимо все, щоб надавати більше допомоги і якомога швидше, оскільки ми розуміємо обсяги роботи», - сказала вона.

Окремо Ігор Клименко подякував Нідерландам за вже надану допомогу, зокрема за мобільні госпіталі, а також за прихисток 85 тисяч українців, які отримали статус тимчасового захисту в Нідерландах.

Події Відео 29 травня 2023

Іван Вигівський перевірив бойове злагодження штурмової бригади «Лють» на Одещині

Бойове злагодження підрозділу – підготовка особового складу до спільних дій, використання групової зброї в різних видах бою для подальшої участі у відсічі збройної агресії проти України об’єднаної штурмової бригади НПУ «Лють» на Одещині перевірив т.в.о. Голови Національної поліції України генерал поліції третього рангу Іван Вигівський