Данія створює фонд допомоги Україні на $1 мільярд

16 березня 2023
 Данія створює фонд допомоги Україні на $1 мільярд

Уряд Данії заявив у середу, що цього року створить фонд у 7 мільярдів данських крон (1,01 мільярда доларів США) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні

Про це повідомляє Reuters.

“Це значною мірою є відображенням побажань України, які, окрім військової та гуманітарної допомоги, також стосуються відновлення”, - сказав міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен.

Фонд, який було погоджено із більшістю партій у парламенті, спрямує 5,4 мільярда данських крон на військову допомогу. Ще 1,2 мільярда підуть на цивільну допомогу, а на зусилля данських компаній щодо відновлення України буде виділено 0,4 мільярда данських крон.

Президент Володимир Зеленський подякував Данії за створення Фонду підтримки України, зазначивши, що така допомога є запорукою спільної перемоги.

Screenshot 5

"Щиро вдячний парламенту і уряду Данії за створення Фонду підтримки. Понад 1 мільярд доларів військової, гуманітарної та економічної допомоги Україні є запорукою наближення нашої спільної перемоги над агресором та повернення миру в Європу", - написав Зеленський у Твіттері.

Як повідомлялось, наприкінці 2022 року уряд та парламентські партії Данії погодилися виділити ще 300 мільйонів данських крон (майже $43 мільйони) для закупівлі зброї та обладнання для України.

Також 13 лютого цього року Данія передала Україні всі свої самохідні гаубиці типу CAESAR.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції