Для України принципово довести, що рф є країною-агресором - Джапарова

22 червня 2022
 Для України принципово довести, що рф є країною-агресором - Джапарова

Для України є принциповим доведення, що росія є країною-агресором, та створення Спеціального трибуналу з покарання за злочин агресії

Про це сказала перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

“Злочини проти людяності, воєнні злочини, злочин агресії, геноцид – все це Міжнародний кримінальний суд може розглядати. Але для нас принциповим є доведення, що рф є країною-агресором. Провідні світові юристи казали подумати про створення окремого трибуналу, ми пішли цим шляхом. Нині ведемо дипломатичну роботу з доведення позиції, чому Україна хоче запустити цей трибунал. Для нас ключовим є, щоб він був міжнародно визнаним. Не просто національний суд в Україні, а міжнародний трибунал. І чим більше країн буде там, тим більший авторитет цього суду. І оскільки наша історія доводить, що все неможливе можливо, то і тут є сподівання, що країни підтримають цю ідею”, - сказала вона.

А також зауважила, що сьогодні змінилося ставлення світу до росії.

“Так, того, що ми маємо сьогодні щодо росії, недостатньо. Але водночас такого, як сьогодні бачать росію, раніше не було. Нам постійно доводилося знаходити мільйон і тисячу аргументів, доводячи, що таке сучасна росія. Нас частково чули, частково не чули. Сьогодні набагато легше це робити. Проте, навіть за таких умов, у нас досі є голоси, які починають казати: а давайте домовлятися”, - зазначила Джапарова.

З 24 лютого в Україні триває повномасштабна російська воєнна агресія.

Джерело Укрінформ
Події Відео 01 липня 2022

Слідчі поліції Києва повідомили про підозру чоловіку за розбійний напад на 72-річного пенсіонера

Нападник кілька раз вдарив потерпілого ножем по тулубу та в обличчя, після чого продовжив бити лежачого дідуся ногами