Дуда, Науседа, Йоганніс і Левітс закликали світ визнати Голодомор злочином сталінського режиму

28 листопада 2022
 Дуда, Науседа, Йоганніс і Левітс закликали світ визнати Голодомор злочином сталінського режиму

Президенти Литви, Польщі, Румунії та Латвії підтвердили готовність й надалі підтримувати Україну у протидії російській агресії та закликали міжнародну спільноту визнати Голодомор в Україні 1932-1933 років злочином сталінського режиму

Про це йдеться у спільній заяві президентів чотирьох країн Анджея Дуди, Гітанаса Науседи, Клауса Йоганніса і Егілса Левітса, підписаній в п’ятницю під час зустрічі глав держав у Каунасі, передається з посиланням на сайт президента Литви.

Як зазначається у заяві, президенти підтримують зусилля України на шляху інтеграції до ЄС, а також до членства в НАТО, коли на це дозволятимуть умови.

У світлі російської агресії вони висловили "готовність і надалі посилювати координацію зусиль у наданні всебічної політичної, військово-технічної та гуманітарної підтримки Україні”.

Президенти також погодилися зміцнити співпрацю у боротьбі з дезінформацією та спробами росії переписати історію та закликали міжнародне співтовариство “визнати злочини, скоєні сталінським режимом, зокрема Голодомор 1932-33 років в Україні”.

Крім України, лідери чотирьох країн також задекларували свою всебічну підтримку Молдові та Грузії.

Як інформувало агентство, депутати обох палат румунського парламенту на спільному засіданні 23 листопада проголосували за декларацію про засудження Голодомору, якому український народ був підданий у 1932–1933 роках.

Як повідомлялося, в Україні у четверту суботу листопада вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Українці у ХХ столітті пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Згідно з опитуванням, проведеним Соціологічною групою “Рейтинг” у листопаді 2022 року, 93% українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу, лише 3% – заперечують це.

Джерело Укрінформ
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах