Економісти оцінюють ймовірність рецесії в єврозоні протягом року у 78% – Reuters

24 листопада 2022
 Економісти оцінюють ймовірність рецесії в єврозоні протягом року у 78% – Reuters

Спад ділової активності в єврозоні дещо послабився в листопаді, але загальний попит продовжував знижуватися, оскільки споживачі скорочували витрати на тлі кризи вартості життя

Про це пише Reuters з посиланням на опитаних економістів.

Як зазначає агентство, з'являється все більше ознак того, що єврозона вступає у рецесію.

В опитуванні Reuters економісти оцінили у 78% ймовірність рецесії протягом року. При цьому очікується, що ВВП впаде на 0,4% в цьому кварталі і в наступному.

Зведений індекс менеджерів із закупівель (PMI) S&P Global, який розглядається як хороший показник загального економічного становища, піднявся до 47,8 з 47,3 у жовтні.

Однак листопад - це п'ятий місяць, коли індекс знаходиться нижче позначки 50.

"Подальше падіння ділової активності в листопаді збільшує шанси на те, що економіка єврозони скотиться в рецесію", - сказав головний бізнес-економіст S&P Global Market Intelligence Кріс Вільямсон.

"Втім, листопадові дані PMI також приносять деякі попередні хороші новини. Зокрема, загальний темп падіння знизився порівняно з жовтнем", - додав він.

Незважаючи на триваюче уповільнення, фірми збільшили чисельність персоналу, хоча і найслабшими темпами з березня 2021 року. Індекс зайнятості в сфері послуг знизився до 51,7 з 52,5.

Ділова активність у переробній промисловості, яка особливо сильно постраждала від стрімкого зростання цін на енергоносії та розриву ланцюгів поставок, також знизилася, але повільнішими темпами.

Основний індекс виріс до 47,3 з 46,4, що перевищило оцінку опитування Reuters на рівні 46.

Минулого місяця інфляція в регіоні досягла 10,6%, що більш ніж в п'ять разів перевищує цільовий показник ЄЦБ в 2%.

Очікується, що Центробанк додасть ще 50 базисних пунктів до своєї депозитної ставки в наступному місяці.

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України