Енергоатом шукає майданчик для нової АЕС. Розглядається Чигирин

23 вересня 2022
 Енергоатом шукає майданчик для нової АЕС. Розглядається Чигирин

НАЕК "Енергоатом" розглядає можливість відновлення будівництва Чигиринської атомної електростанції в Черкаській області та готується провести там геодезичні роботи

Про це повідомляється на сайті Чигиринської громади, керівництво якої провело попередні переговори з цього приводу з Енергоатомом.

"За саме будівництво на робочій зустрічі, що відбулася із представником Енергоатому, говорити було ще занадто рано. Мова йшла про надання дозволу на виконання геодезичних робіт на майданчику, який можуть розглядати під будівництво АЕС", – йдеться в повідомленні.

За часів СРСР біля Чигирина планували побудувати атомну станцію разом із містечком Орбіта для енергетиків. Проєкт заморозили в 1989 році у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, і зараз Орбіта – це вулиця з двома заселеними п'ятиповерхівками і одним магазином.

В Україні є чотири АЕС: Південноукраїнська, Рівненська, Хмельницька та Запорізька (остання з яких – на тимчасово окупованій території).

Україна планує побудувати дев'ять нових енергоблоків у співпраці з Westinghouse. Американський партнер уже почав готувати техніко-економічне обґрунтування для перших двох реакторів на Хмельницькій АЕС. Ще один блок з'явиться на Рівненській АЕС.

Джерело  Liga.net
Події Відео 29 вересня 2022

Зберігали близько п’яти тонн прекурсорів для виготовлення наркотичних засобів: у Києві перед судом постане злочинна організована група

Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо 12-ти членів злочинної організації, які збували наркотичні та психотропні речовини по всій Україні