Фонд підтримки енергетики України зібрав €155 мільйонів на закупівлю обладнання

26 грудня 2022
 Фонд підтримки енергетики України зібрав €155 мільйонів на закупівлю обладнання

Фонд підтримки енергетики України, який створений при Секретаріаті Енергетичного співтовариства, вже закумулював 155 млн євро

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

«Вже здійснюються закупівлі обладнання та устаткування для енергокомпаній України, відповідно до їх потреб і списків, які затверджені Міністерством енергетики України. Наразі єдиною закупівельною організацією в межах Фонду є Проєкт з енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID)», – зауважив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

Також він зазначив, що, з огляду на складну ситуацію в енергетичному секторі, українські компанії матимуть пріоритет у тендерах за умови конкурентного поєднання ціни, якості та, що найважливіше – термінів постачання обладнання. При цьому участь іноземних компаній дуже важлива для постачання обладнання, яке не виробляється в Україні.

Як повідомлялося, Німеччина надала ще 100 млн євро для Фонду енергетичної підтримки України на закупівлю обладнання для відновлення пошкодженої російськими обстрілами енергетичної інфраструктури. Загалом до кінця року Фонд отримає 130 млн євро від Німеччини на нагальні потреби українських енергетичних компаній.

Джерело Укрінформ
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах