Газпром спалює "зайвий" газ замість імпорту - ЗМІ

05 серпня 2022
 Газпром спалює "зайвий" газ замість імпорту - ЗМІ

Полум'я можна побачити з Фінляндії

Величезне полум'я на компресорній станції Портова з'явилося після того, як різко впали поставки Північним потоком-1 у червні.

Російський Газпром замість збільшення постачання газу до Європи з травня спалює паливо поблизу компресорної станції Портова. Про це пише фінське видання Yle з посиланням на інформацію, отриману від очевидців, та дані NASA.

Зазначається, що вже кілька тижнів там вирує велике полум'я, яке видно навіть із Фінляндії.

Супутникові знімки системи моніторингу пожеж NASA демонструють, що на LNG-терміналі вогонь почали фіксувати з 22 травня, коли Газпром знизив транзит до Європи газотранспортною системою України і перестав використовувати в повному обсязі оплачені та заброньовані потужності.

Полум'я, що свідчить про спалювання газу на КС Портова, почало з'являтися з 17 червня. Тоді протягом кількох днів добове прокачування газу Північним потоком було зменшено зі 167 млн ​​куб. м до 67 млн. куб. м.

Як відомо, Газпром скоротив постачання газу Північним потоком-1 до 20% потужності – 33 млн кубів на добу. При цьому газопровід здатний транспортувати до 167 млн. куб. м газу. Своє рішення компанія пояснює тим, що не може використати відремонтовану турбіну Siemens нібито через санкції.


Події Відео 19 серпня 2022

Продали чужу квартиру за понад 6 000 000 гривень: поліція Києва викрила адвокатку та ріелторку

Слідчі провели 15 обшуків, у ході яких виявили та вилучили мобільні телефони, правоустановлюючі документи та гроші