Глави ПЦУ й УГКЦ домовилися створити робочу групу для реформи церковного календаря

26 грудня 2022
 Глави ПЦУ й УГКЦ домовилися створити робочу групу для реформи церковного календаря

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав і Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Блаженніший Епіфаній провели зустріч, особлива увага приділялася реформі церковного календаря

Про це повідомляє офіційний сайт Української греко-католицької церкви.

«Підсумовуючи прожитий рік, сторони обговорили сучасну ситуацію у міжконфесійних й державно-церковних взаємовідносинах в Україні, російську агресію проти нашої держави, перспективи розвитку України в післявоєнний час та низку інших актуальних питань», - ідеться в повідомленні.

Глави ПЦУ й УГКЦ домовилися створити робочу групу для реформи церковного календаря

Зазначається, що особливу увагу предстоятелі звернули на узгодження позицій стосовно реформи церковного календаря - питання, яке щоразу гостріше постає перед Різдвяними та Пасхальними святами.

Після обговорення було запропоновано створити спільну робочу групу, яка має всебічно вивчити це питання.

«Ця робоча група мала б випрацювати конкретні пропозиції для предстоятелів та Синодів обох церков у контексті приготування до відзначення 1700-річчя Першого Вселенського Собору, що відбувся в Нікеї у 325 році. На цьому Соборі було визначено календарні принципи церковного життя», - пояснюють в УГКЦ.

На завершення зустрічі предстоятелі УГКЦ та ПЦУ обмінялися різдвяними вітаннями та подарунками.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський привітав християн західного обряду з Різдвом Христовим та наголосив, що цьогоріч усі свята для українців мають гіркий присмак через розв'язану росією повномасштабну війну.

Джерело Укрінформ
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах