Голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко диктує ефективний менеджмент

26 березня 2021
 Голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко диктує ефективний менеджмент

Таке буває не часто, коли кандидатура на пост голови Обласної державної адміністрації проходить позитивно на всіх рівнях, а її затвердження в Кабміні, в президентському оточенні не викликає особливих нюансів. В тому числі, саме так в кінці 2020-го громадське і експертне середовище сприйняли рішення Президента призначити Валентина Резніченка головою Дніпропетровської ОДА

До цього призначення Резніченко вже очолював область з 2015-го по 2019-ий. В експертних колах висловлювалися однозначно - це був один з кращих керівників за все існування інституту голів обласних державних адміністрацій України. У цьому сенсі жителів Дніпропетровської області можна по-доброму привітати, так як вони знову отримали адекватного, професійного і досвідченого главу ОДА.

Багато плюсів в тому, що йому не знадобився час на розкачку і занурення в ситуацію: він уродженець Дніпра, досвідчений управлінець, що глибоко знає проблеми області, вміє вибудовувати відносини регіон-центр. Він прийшов зі сформованою зрозумілою програмою дій, у нього є бачення як її ефективно реалізувати, і з якою командою вирішити цей комплекс завдань.

Показово, що чергове пришестя в губернаторське крісло зовсім не змінило звички Резніченка. Для нього як і раніше характерні непублічність, відсутність любові до піару, дистанційованість від політики, відданість слову і справі. У напружених ситуаціях він як і раніше вміло знаходить баланс сил і думок, вважає за краще вирішувати їх за допомогою здорового компромісу. Він як і раніше демократичний, доступний для людей. Він користується повагою і популярністю не тільки в районах області, громадах, але у великих містах регіону, а також серед мерів, які багато в чому впливають на місцеву політику Дніпропетровщини.

Є підстави вважати, що всі ці фактори послужать відмінним фундаментом для чергової успішної та ефективної каденції Резніченка в статусі керівника найбільшого регіону країни. Вступивши на посаду, вже в перші місяці йому вдалося досить швидко погасити накопичені конфлікти свого попередника з мерами, в цілому зняти напругу між регіональним керівництвом і главами на місцях, встановити здорову робочу атмосферу і діалог з усіма гілками влади. У підсумку, область вчасно отримала проголосований бюджет, передбачуваність кроків розвитку інфраструктури, логіку фінансових надходжень і їх розумного освоєння в життєво важливих для Дніпропетровщини сферах.

Швидше за все, слід очікувати і далі, що Резніченко не змінюватиме собі, а буде прогнозовано і системно працюватиме відповідно до філософії, яку він демонстрував раніше. Це означає, що він буде максимально аполітичний, буде гасити будь-які прояви інтриганства, буде диктувати сам і вимагати від команди ефективний менеджмент, буде підтримувати атмосферу конструктиву між гілками регіональної влади, першорядним для нього будуть не особисті моменти, а відповідальність за соціально-економічний розвиток регіону .

Стиль Резніченка - це особливий акцент на зростання економіки і бюджету, це створення сприятливого клімату для інвестицій, бізнесу, перспективних галузей, це відмова від логіки «проїдання» бюджетного профіциту, це серйозна увага до економічного та гуманітарного співробітництва з міжнародними партнерами. Як і раніше, програмними точками для Резніченка залишаються активний розвиток сучасної інфраструктури, будівництво об'єктів з нуля, соціальна сфера, безпека. Мета Резніченка - потужний економічний і технологічний потенціал, робочі місця, можливості для розвитку особистості, стійкі умови для комфортного, якісного та безпечного життя.

Як відомо, сам голова Дніпропетровської ОДА, далеко не прихильник публічності та піару, але в цьому є і позитивна сторона - нехай продовжує говорити про себе реальними справами на благо людей. Подібна поведінка не всім топ чиновникам і політикам під силу, а точніше сказати, таких топ керівників в Україні - одиниці.