HRW заявила про використання Україною протипіхотних мін – Лубінець відреагував

01 лютого 2023
 HRW заявила про використання Україною протипіхотних мін – Лубінець відреагував

Міжнародна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт щодо використання Україною протипіхотних мін

Своєю чергою уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на нього.

Про це він написав у Телеграмі.

«Україна має достеменні докази, що росія докладає максимум зусиль для дискредитації України, насамперед з метою послаблення її військової підтримки. Тому ми закликаємо всіх партнерів враховувати цей чинник, перш ніж робити висновки щодо будь-яких звинувачень проти України», - заявив він.

Окремо Лубінець поінформував, що у вівторок міжнародна організація Human Rights Watch оприлюднила звіт щодо використання Україною протипіхотних мін.

За його словами, на жаль, використання протипіхотних мін є справді проблемою, адже за 9 років територія України стала найбільш забрудненою у світі саме цими мінами.

«Очевидно, що це несе велику загрозу цивільним людям. Поясню одну важливу річ – ця проблема існує, бо Україна протистоїть ворогу ще з 2014 року. Ворогу, який має набагато більше різного озброєння і використовує проти наших людей весь свій арсенал», - зазначив чиновник.

Як уточнив український омбудсман, попри це, Україна зверталася до ООН щодо того, що не може повністю гарантувати виконання Оттавської конвенції (Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення) у зв'язку з війною ще в 2018 році. росія ж, своєю чергою, не є стороною цієї конвенції, написав Уповноважений з прав людини.

«Тому наразі для того, щоб протистояти жорстокому і цинічному агресору, який вдається до всіх варварських методів та не дотримується жодних норм міжнародного гуманітарного права, Україна потребує більше високоточної західної зброї», - заявив він.

Лубінець висловив думку, що для росії байдуже, що використовувати, бо її ціль одна – знищення українців.

Окремо чиновник поінформував, що кілька днів тому 25 січня росіяни обстріляли 8-поверхівки Бахмуту термобаричними боєприпасами, випустивши по місту 24 ракети з системи «Солнцепек».

Також рф використовувала міни ПОМ-3 «Медальон», які через наявність сейсмодатчика, вибухають при наближенні людини до неї і можуть вбити в радіусі 16 метрів, зазначив омбудсман.

За його словами, Україна залишається відданою своїм міжнародно-правовим зобов’язанням. «Наша держава завжди виявляла відкритість до розслідувань щодо будь-яких звинувачень», - уточнив уповноважений ВР.

Лубінець зазначив, що має до цього звіту певні зауваження, і закцентував на тому, що у цій організації позначили на карті Крим як частину росії. «Звичайно ж, нині карту з сайту зняли. Однак, факт лишається фактом! То що це? Помилка? Чи свідома підтримка окупації?», - написав він.

Як повідомлялося, 31 січня Human Rights Watch закликала Україну розслідувати випадки ймовірного застосування її збройними силами тисяч протипіхотних мін, розкиданих із застосуванням ракетних установок в Ізюмі та його околицях під час окупації цих територій російськими військами.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції