Якщо зростуть тарифи, субсидію переглянуть автоматично - Лазебна

29 вересня 2021
 Якщо зростуть тарифи, субсидію переглянуть автоматично - Лазебна

Розмір допомоги отримувачам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг переглядатиметься автоматично без звернень громадян, якщо зростатимуть тарифи на компослуги

Про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна на пресконференції.

“Люди питають, що буде, якщо зростатимуть тарифи, куди бігти, які довідки потрібні, щоб збільшити розмір субсидій. Я хочу відразу відповісти: не треба нікуди бігти і не треба ніякі довідки приносити. Якщо зростатимуть тарифи на комунальні послуги, розмір субсидії для отримувачів буде переглянутий автоматично. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але в результаті зростання тарифів їй знадобилася така допомога, то вона може звернутися за нею в будь-який час. І такій людині субсидію призначать одразу в місяць звернення”, - зазначила Лазебна.

Окрім того, міністр повідомила, що відповідною постановою передбачена норма, в якій зазначається, що “в тому місяці, де відбувається зростання тарифів, то з того місяця і перераховується субсидія”.

“Якщо людина, наприклад, прийшла в грудні, а тарифи підвищилися в жовтні, то їй із жовтня буде перерахована ця субсидія. Буде нарахована ця субсидія. Зростання тарифів і їх вплив на субсидії — все передбачено”, - розповіла Лазебна.

Також міністр соцполітики нагадала, що для мешканців регіонів, які потраплять до червоного рівня епіднебезпеки, будуть збільшені на 50% норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій.

“Це знову ж таки відбудеться автоматично. Такі підвищені норми споживання наш уряд запровадив ще навесні 2020 року. Ми розуміли, що при обмеженнях червоної зони люди вимушено знаходяться вдома, працюють здому, діти вчаться дистанційно, отже, родини споживають більше води, газу та електрики. Тому така урядова норма передбачена в постанові і вона діятиме, якщо регіон включений до червоної зони”, - зауважила Лазебна.

При цьому, за її словами, механізм субсидій в Україні працюватиме за будь-якого опалювального сезону і всі, хто потребує допомоги на опалювання житлово-комунальних послуг, її отримає.

“Механізм субсидії буде стабільно працювати за будь-якого перебігу опалювального сезону. Як би не змінювалися тарифи, ті, хто насправді потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, обов’язково отримають підтримку від держави”, - заявила Лазебна.

Вона поінформувала, що у бюджеті на поточний рік на виплату субсидій закладено 35,2 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, 11 вересня Кабінет Міністрів подовжив дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів, які з початку опалювального сезону опиняться в червоній зоні епіднебезпеки у разі нової хвилі розповсюдження коронавірусної хвороби.

Згідно з постановою, при розрахунку субсидії збільшено на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води.

Джерело ukrinform
Події Відео 12 серпня 2022

12 тисяч доларів США за незаконний перетин кордону військовозобов’язаними: київські поліцейські викрили адвокатку в організації злочинної схеми

Правопорушниця організувала виїзд за кордон чоловіків призовного віку шляхом надання їм підроблених довідок військово-лікарської комісії з фіктивним діагнозом хвороби