Єврокомісія офіційно представила пропозицію щодо верхньої межі ціни на газ

24 листопада 2022
 Єврокомісія офіційно представила пропозицію щодо верхньої межі ціни на газ

Єврокомісія офіційно представила пропозицію щодо верхньої межі ціни на газ

Пропозицію представила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.

"Це не регуляторне втручання для встановлення ціни на ринку на штучно низькому рівні", - заявила Кадрі Сімсон.

"Це механізм останньої інстанції для запобігання, а в разі необхідності, вирішення епізодів надмірно високих цін, які не відповідають світовим ціновим тенденціям" – наголосила вона.

Європейська комісія запропонувала встановити верхню межу оптових цін на газ на місяць вперед на рівні 275 євро за мегават-годину. Однак, обмеження буде застосовуватися тільки в тому випадку, якщо ціни будуть вище цього рівня протягом двох тижнів і будуть більш ніж на 58 євро за МВт-год вище, ніж середня ціна на зріджений природний газ за 10 днів.

"Це не срібна куля. Але це забезпечує потужний інструмент, який ми можемо використовувати, коли нам це потрібно ", - сказала Кадрі Сімсон.

Як пише Financial Times, критики назвали план майже марним.

Оптові ціни на газ влітку підскочили до історичного максимуму, перевищивши 300 євро за МВт-год після того, як Росія скоротила поставки через свій найбільший маршрут в Західну Європу - "Північний потік-1" до Німеччини. Навіть у цьому випадку верхня межа не спрацювала б, оскільки ціни залишалися вище 275 євро за МВт-год лише близько тижня.

"Це жарт... Це пропозиція, яка не принесе нічого корисного нікому, навіть за екстремального сценарію, який ми бачили в серпні. Це не обмеження", - сказав Сімон Тальяпетра, старший науковий співробітник брюссельського аналітичного центру Bruegel.

"Це серйозно ризикує підірвати довіру до Комісії щодо вирішення енергетичної кризи", - додав він.

Кілька дипломатів з країн-членів, які підтримують верхню межу ціни, заявили Financial Times, що вона є занадто високою для їхніх урядів. Один високопоставлений дипломат ЄС сказав, що встановлення ціни вище 250 євро за МВт-год "є ще одним способом знищити верхню межу".

Нагадаємо, "Група семи" та ЄС планують погодити домовленість про обмеження цін на російську нафту в районі $60-70 за барель у середу, 23 листопада.

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України