Індійсько-російська збройова компанія хоче укласти з Індонезією контракт на $200 мільйонів – Reuters

17 березня 2023
 Індійсько-російська збройова компанія хоче укласти з Індонезією контракт на $200 мільйонів – Reuters

Індійсько-російська компанія-виробник ракетного озброєння BrahMos Aerospace планує цього року закрити угоду про продаж Індонезії надзвукових крилатих ракет на суму понад $200 мільйонів

Про це сказав генеральний директор компанії Атул Д. Ране в інтерв’ю Reuters.

За словами Ране, BrahMos пропонує Джакарті поставити ракети берегового базування та модифікацію для встановлення на військових кораблях на суму від $200 до $350 мільйонів, і така пропозиція «надзвичайно зацікавила індонезійську сторону». Наразі параметри угоди обговорюються, але в компанії очікують її підписання протягом цього року.

Компанію BrahMos було створено в 1998 році на підставі індійсько-російської міжурядової угоди як спільне підприємство між державною Організацією оборонних досліджень і розробок Індії та НВО «машинобудування» росії.

Санкції Заходу проти рф за її вторгнення в Україну не вплинули на BrahMos. При цьому хоча ракети компанії все ще залежать від російських деталей і сировини, відсоток індійських складових при їх виробництві зріс до понад 70% з приблизно 15% на початку роботи підприємства.

BrahMos уклала свою першу іноземну угоду минулого року, продавши Філіппінам протикорабельні ракети берегового базування на суму $375 мільйонів, і готується з кінця поточного року розпочати виконання другого контракту з філіппінською стороною вартістю близько $300 мільйонів.

За даними авторитетної компанії Janes Defense, у відповідь на зростання морської присутності Китаю в Південно-Китайському морі Індонезія і Філіппіни збільшили свої витрати на закупівлю зброї та військової техніки.

Так, витрати Індонезії на придбання нової зброї зросли майже на 28% у 2021 році й на 69% у 2022 році, а Філіппін – на 29% у 2021 році та 40% у 2022 році, що набагато вище, ніж середній показник у Південно-Східній Азії (ПСА).

Країни ПСА більшість озброєнь купують у традиційних постачальників, включаючи Сполучені Штати, Францію та росію. Індія, яка займає значну частку світового імпорту оборонної продукції, також прагне наростити обсяги продажів і суттєво розширити свою присутність на збройовому ринку.

Як повідомлялось, Міністерство оборони Індії за 2,5 млрд дол. купить понад 200 надзвукових ракет, вироблених спільною з росіянами компанією BrahMos.

Джерело Укрінформ
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції