Інфляція в Німеччині може досягти рекордного за 70 років рівня

30 вересня 2022
 Інфляція в Німеччині може досягти рекордного за 70 років рівня

Федеральне статистичне управління Німеччини спрогнозувало, що у вересні рівень інфляції в країні становив 10%, що стало найбільшим з 1951 року показником

Про це пише Bild, посилаючись на опубліковані в четвер дані відомства.

За попередніми даними статистичного управління, рівень інфляції в Німеччині у вересні зріс до 10%, хоча ще в серпні він становив 7,9%. Це найвищий показник з грудня 1951 року – тоді інфляція становила 10,5%.

До зростання цін – особливо на енергоносії, а також на сировину і продукти харчування – призвела повномасштабна війна в Україні. Приміром, енергоносії в Німеччині зараз коштують у середньому на 43% більше, ніж торік.

Згідно з опитуванням Німецької асоціації роздрібної торгівлі, 60% споживачів уже економлять під час здійснення покупок. У найближчі місяці таких у Німеччині буде вже 76%, прогнозують в асоціації.

Для боротьби з інфляцією німецький уряд уже планує низку заходів. Так, пенсіонери, студенти й стажери отримають одноразову компенсацію за високі ціни на електроенергію, а з початку 2023 року буде збільшено виплату по догляду за дитиною.

Крім того, канцлер Німеччини Олаф Шольц у четвер оголосив про "оборонний щит" на суму 200 мільярдів євро для захисту компаній та споживачів від наслідків різкого зростання цін на енергоносії.

Події Відео 24 листопада 2022

Семеро столичних кінологів зі службовими собаками успішно пройшли навчання та отримали профільні сертифікати

Тепер правоохоронці разом зі своїми чотирилапими напарниками нестимуть службу не лише у столиці, а й у різних регіонах України