Інвестиції в економіку України впали на 35%

26 травня 2020
 Інвестиції в економіку України впали на 35%

Капітальні інвестиції в економіку України в першому кварталі 2020 року склали 76,9 млрд грн

Це на 35,5% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, оприлюднені в понеділок, 25 травня. За даними відомства, зниження інвестицій було зафіксовано у всіх галузях, за винятком сфери Інформація та телекомунікації, де зростання склало 8,7%. При цьому у фінансовій та страховій діяльності інвестиції впали на 11,3%. У будівництві зафіксовано зниження інвестицій на 18,0%. Падіння інвестицій в промисловість склало 36,2%, в сільському господарстві – 44,1%. А в транспорті скорочення інвестицій досягло 57,8%. Але найбільш глибоке скорочення інвестицій було зафіксовано в сферах (-66,7%) Тимчасове розміщення та організація харчування і Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок (-79,1%).

01

Минулого тижня президент Володимир Зеленський пообіцяв, що влада залучить 7 млрд доларів інвестицій за найближчі півтора року.

За його словами, у вересні почне роботу Інвестиційний офіс,  який централізовано займатиметься залученням інвестицій в Україну. Раніше повідомлялося, що зростання капінвестицій в Україні сповільнилося до 15,5%.

З середини минулого року зростання капінвестицій став прискорюватися, проте в цілому результати виявилися гіршими, ніж роком раніше.

Також повідомлялося, що в український IT-бізнес вклали більше $ 500 млн інвестицій. Головними інвесторами виступили міжнародні фонди, такі як Iconiq Capital, General Catalyst, Goldman Sachs VC і інші.

02

Джерело informator