Катували людей та відбирали бізнес: поліцейські провели міждержавну спецоперацію для викриття організованого злочинного угруповання

02 грудня 2022

Зловмисники мали корупційні зв'язки в органах влади, правоохоронних органах та кримінальних колах сусідньої країни

Спецоперація проводилася за сприяння Європолу та колег з Республіки Молдова. Наразі лідеру, співорганізатору та двом активним учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру за вимагання, викрадення людей та підробку документів.

Правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке вимагало у підприємців кошти в особливо великих розмірах. Зокрема - «борг», який нібито мала сплатити одна із обраних жертв, сягав до 200 тисяч доларів. У разі відмови - фігуранти викрадали потерпілих, били їх та катували. Також встановлено, що зловмисники за підробленими документами привласнювали бізнес підприємців.

Зокрема в одному з епізодів зловмисники викрали та незаконно утримували одного з потерпілих. Підозрювані сильно побили його та погрожували вбивством. Потім вивезли у підвальне приміщення, катували упродовж доби, вимагаючи неіснуючий борг.

катували людей та відбирали бізнес: поліцейські провели  міждержавну спецоперацію для викриття організованого злочинного угруповання

Люди були настільки налякані, що не зверталися до правоохоронних органів. Вже встановлено, що на рахунку зловмисників - десятки епізодів вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Поліцейські провели міждержавну спеціальну поліцейську операцію та викрили злочинне угруповання. Спецоперація тривала на території двох держав - України та Республіки Молдова за сприяння Європолу.

До її проведення були залучені 125 поліцейських: слідчі Головного слідчого управління, співробітники департаментів захисту інтересів суспільства і держави та міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України, бійці КОРДу, а також представники Офісу Генерального прокурора України.

Також в міждержавній поліцейській операції брали участь працівники управління по розслідуванню організованої злочинності Генерального інспекторату поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова спільно з Генеральною прокуратурою Молдови.

катували людей та відбирали бізнес: поліцейські провели  міждержавну спецоперацію для викриття організованого злочинного угруповання

Правоохоронці провели 35 санкціонованих обшуків, 5 із них - на території сусідньої держави. За їх результатами вилучено гроші, боргові розписки, печатки підприємств, чорнову бухгалтерію, договори про спільну господарську діяльність і автотранспорт.

Наразі лідеру, співорганізатору та двом активним учасникам злочинного угрупування повідомлено про підозру.

Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції