Кількість українців, які звернулись за тимчасовим захистом у Франції, досягла 100 тисяч

05 серпня 2022
 Кількість українців, які звернулись за тимчасовим захистом у Франції, досягла 100 тисяч

Кількість українців, які знайшли прихисток у Франції за час повномасштабної війни РФ проти України, досягла 100 000 осіб

Як повідомляє Le Figaro, про це заявив керівник Офісу з питань імміграції та інтеграції Дідьє Леші.

За його словами, 3 серпня кількість українців, які отримують у Франції виплати для шукачів притулку, перетнула позначку у 100 тисяч.

Протягом багатьох останніх тижнів за день статус тимчасового захисту надають в середньому 200-250 людям, що "дуже мало", додав він.

Дідьє Леші зазначив, що 80% українців, які приїхали у Францію - жінки й діти, у яких в Україні залишилися повнолітні члени родини чоловічої статі або батьки літнього віку, і майже всі вони хочуть за можливості повертатися додому.

"Ми вже побачили хвилю повернень, коли російська армія відступила з Київщини", - зазначив посадовець.

За оцінками Офісу, близько 5000 українців зі 100 000 вже повернулися в Україну. Це відстежують у тому числі за активністю карток, на які українцям перераховують кошти-допомогу на купівлю речей повсякденної необхідності і продуктів - вони працюють тільки на території Франції.

Нагадаємо, днями до Києва приїздила єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон, щоб обговорити з українськими колегами актуальні питання й проблеми, пов’язані з системою тимчасового притулку у ЄС для громадян України.

Вона розповіла, що, за задумом Єврокомісії, українки зі статусом тимчасового захисту мають право повертатись в Україну і після цього - назад у ЄС.

Також єврокомісарка зазначила, що українські діти, які оселились в одній з країн ЄС, з початком навчального року мають йти до школи.

Події Відео 19 серпня 2022

Продали чужу квартиру за понад 6 000 000 гривень: поліція Києва викрила адвокатку та ріелторку

Слідчі провели 15 обшуків, у ході яких виявили та вилучили мобільні телефони, правоустановлюючі документи та гроші