Китайські вчені успішно клонували арктичного вовка

26 вересня 2022

Донорська клітина тварини була отримана зі зразка шкіри дикої самки арктичного вовка з Канади, а сурогатною матір'ю був собака породи бігль

Китайські вчені успішно клонували арктичну вовчицю на прізвисько Майя. Успішне проведення клонування вважається важливим етапом у справі збереження рідкісних і зникаючих видів. Про це пише видання Global Times.

Повідомляється, що найближчим часом очікується відправлення ще одного клонованого арктичного вовка.

"Щоб врятувати тварину, що перебуває під загрозою зникнення, у 2020 році ми розпочали наукову співпрацю з Harbin Polarland із клонування арктичного вовка. Після двох років копітких зусиль арктичний вовк був успішно клонований. Це перший випадок такого роду в світі", — сказав гендиректор пенкінської компанії Biotechnology Co Мі Цзидун.

Експерти вважають, що народження вовка є важливою віхою в застосуванні технології клонування. Це має велике значення для збереження рідкісних тварин, які перебувають під загрозою зникнення.

Відомо, що вовчиця Майя народилася 10 червня, а стан її здоров'я задовільний. Донорська клітина тварини була отримана зі зразка шкіри дикої самки арктичного вовка, яку завезли з Канади. Її яйцеклітина була від самки собаки, а сурогатною матір'ю був собака породи бігль.

Як відбувалося клонування?

Клонування арктичного вовка здійснили шляхом створення 137 нових ембріонів із енуклейованих ооцитів (непліднені яйцеклітини, — ред) і соматичних клітин із подальшим перенесенням 85 ембріонів у матки семи собак породи бігль, із яких один народився здоровим вовком.

Експерти пояснили, що вибір собак як сурогатів пояснюється тим, що в них загальне генетичне походження з давніми вовками та більше шансів на успіх.

Технологія клонування дозволяє копіювати всю генетичну інформацію для створення та розширення популяції зникомих тварин.

Джерело Фокус
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції