«Лазертаг» і стандарти НАТО: курсанти Школи морського піхотинця відпрацювали тактику бою в урбанізованій місцевості

25 листопада 2021
 «Лазертаг» і стандарти НАТО: курсанти Школи морського піхотинця відпрацювали тактику бою в урбанізованій місцевості

У Школі морського піхотинця Навчального центру ВМС ЗС України тривають заходи інтенсивної бойової підготовки

Цього разу на базі Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів, що на Миколаївщині, під час проведення комплексного заняття курсанти відпрацювали тактичні дії в урбанізованій місцевості під час штурму та зачистки будівель.  Особовий склад вчився переповзати і стрімко перебігати від укриття до укриття, долати перешкоди, швидко влазити у вікна будинків, блокувати і знищувати вогневі точки. 

 
Крім того, навчання проводилось із застосуванням системи лазерного симулятора двостороннього вогневого контакту, більш відомої як «лазертаг». На однострій та спорядження закріплюються спеціальні сенсори, а на зброю — випромінювач. Коли промінь зі зброї потрапляє на сенсори, спрацьовують візуальні датчики, які позначають ураження. Також уся інформація виводиться на звичайний планшет, за допомогою якого керівник занять може бачити результати ухвалених рішень у реальному часі.

– Застосування таких систем надає можливість більш точно оцінити дії кожного військовослужбовця, створити більш напружену обстановку, значно економити ресурс озброєння та боєприпаси.  До того ж системи лазерної імітації бою широко використовують у світовій практиці для тактичної підготовки, вони є основним засобом профільного навчання військовослужбовців країн Альянсу. А наше завдання – підготовка морських піхотинців за стандартами НАТО, які готові йти в бій та перемагати, – зазначив начальник Школи підполковник Ігор Куцар.

Під час заняття військовослужбовці вчилися діяти як самостійно, так і у складі малих тактичних груп в умовах реальної бойової обстановки на незнайомих ділянках місцевості. Інструктори пояснювали, як правильно рухатися вздовж будівлі, особливості входу в закриті приміщення, подальше просування та блокування.

Слід зазначити, що курсанти діяли досить професійно та злагоджено. А вже незабаром на них чекає наступний етап підготовки.

Джерело /armyinform
Відео 05 грудня 2021

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола: про розстріляне відродження, Чорнобиль, Гайдамаки

У програмі «З Осуховським по-чесному» Олександр Ярмола - український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту «Гайдамаки»