Легендарний американський пілот F-16 зголосився захищати Україну

17 березня 2023
 Легендарний американський пілот F-16 зголосився захищати Україну

Ден Гемптон готовий воювати в Україні

Пілот НАТО запропонував українській владі подумати про залучення приватних військових льотчиків для захисту українського неба і зголосився бути першим із них.

Американський пілот і ветеран кількох воєн Ден Гемптон заявив, що готовий воювати в Україні, якщо Києву вдасться домогтися постачання літаків F-16. Про це він сказав в інтерв'ю Голос Америки.

Гемптон заявив, що не сумнівається у професіоналізмі українських пілотів, проте на їхнє перенавчання на F-16 піде багато місяців, у той час, як вони потрібні зараз на полі бою.

За його словами, виходом із ситуації може бути залучення приватних військових льотчиків для захисту українського неба.

"Це швидше рішення, ніж відправляти українських пілотів у США на програму навчання. Це буде добре, коли війна закінчиться, але ви повинні спочатку виграти війну, і це один зі шляхів як це можна зробити", - сказав Гемптон.

Він зазначив, що знайдеться чимало американських пілотів, які бажають повоювати в Україні, якщо це питання буде вирішено на рівні уряду.

"Я навіть сам поїду, я стану номером один, можете на мене розраховувати", - наголосив американський пілот.

На рахунку Дена Гемптона 151 бойовий виліт, протягом своєї 20-річної кар'єри він брав участь у війнах в Іраку, Косово та Перській затоці. Його книга "Viper Pilot: Мемуари про повітряні бої" стала бестселером New York Times і була перекладена десятком мов світу.

Раніше повідомлялося, що в США вже стажуються два українські військові льотчики.

Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції