Лукашенко заявив про готовність підтримати Росію в ескалації ситуації на Донбасі

30 листопада 2021
 Лукашенко заявив про готовність підтримати Росію в ескалації ситуації на Донбасі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність підтримати Росію в ескалації ситуації на українському Донбасі

Лідер білоруського правлячого режиму Олександр Лукашенко заявив, що західні країни вигадали ситуацію, що Росія хоче напасти на Україну, і зажадав від них надати докази цього, пише «Белта». 

“Поэтому начинаются активные телодвижения вокруг Российской Федерации под прикрытием того, что она «собирается напасть на Украину». У меня таких сведений о планируемом нападении России на Украину нет.

Також самопроголошений президент заявив про готовність підтримати Росію у її агресивних діях на Донбасі: «они прекрасно понимают: если они опять развяжут войнушку в Донбассе или где-то на границе с Россией, Беларусь в стороне не останется».

“И ясно, на чьей стороне будет Беларусь. Они это понимают, поэтому начали усиливать свою северную, белорусско-украинскую границу. Хотя к этому никаких фактов, причин сегодня нет. Там абсолютная тишина и даже спокойнее, чем было раньше”, – сказав Лукашенко.

Лукашенко також заявив, що Україна у зв’язку з цим почала посилювати свій північний, білорусько-український кордон і виводить туди військовий контингент, – близько 8 тисяч на цьому етапі. 

Мова йде про українську спеціальну операцію «Полісся», яка розпочалася ввечері, 23 листопада з метою недопущення міграційної кризи на північному кордоні.

Контроль за режимом державного кордону України здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

Окрім того, Білорусь планує з Росією спільні навчання щодо прикриття південних кордонів. Про це заявив журналістам міністр оборони Віктор Хренін.

Раніше Лукашенко заявляв, що йому потрібні кілька дивізіонів російських ракетних комплексів «Іскандер» на кордоні з Україною.

Також, цього року, Росія підписала з Білоруссю контракти на постачання бойових літаків та озброєння, повідомили російські джерела інформації.

Джерело Мілітарний
Події Відео 01 липня 2022

Слідчі поліції Києва повідомили про підозру чоловіку за розбійний напад на 72-річного пенсіонера

Нападник кілька раз вдарив потерпілого ножем по тулубу та в обличчя, після чого продовжив бити лежачого дідуся ногами