Литва закупила для України радари, які "бачать" навіть кулі снайпера - ЗМІ

16 березня 2023
 Литва закупила для України радари, які "бачать" навіть кулі снайпера - ЗМІ

Радари придбані на зібрані литовцями пожертвування

Литва закупила для України 16 сучасних радарів, які "бачать" навіть кулі снайпера.

Як повідомляє Delfi, радари придбані на зібрані литовцями пожертвування. Відзначається, що під час акції "Раделаем" (Radarom) було зібрано 14 млн євро. На цю суму куплять не 14, як передбачалося раніше, а 16 радарів. Засновник організації Blue Yellow Джон Оман сказав, що придбані радари партіями надсилатимуть до Литви, пізніше їх перевезуть в Україну.

За словами Омана, це найсучасніші радари, які наразі використовують у світі, вони "бачать" навіть кулі снайпера.

Українці вже вчаться користуватися радарами. У Каунас (Литва) приїхали 14 українських військових, сьогодні почалися 4-денні курси. У Литві будуть вчитися й інші українські військові, але їх точна кількість не вказується.

Як відомо, від початку повномасштабної війни Литва засуджує російську агресію та надає різноманітну допомогу Україні. Крім того, вони були одними з тих, хто закрив в'їзд для росіян.

Восени у Міністерстві закордонних справ Литви закликали союзників по НАТО передати ЗСУ більше танків для протистояння російським військам.

Долучилися до допомоги Україні і звичайні литовці - вони зібрали гроші на три морські безпілотники, які назвали Peace Дець, Peace Да й Peace Дюк.

Нагадаємо, шо восени вони за декілька днів зібрали 5 мільйонів євро на "Байрактар" для України.

Джерело unian
Події Відео 31 березня 2023

Кіберполіція викрила злочинну групу, яка ошукала громадян ЄС на 160 мільйонів гривень

Від протиправних дій постраждали понад тисячі осіб. Шахрайську діяльність припинили в рамках міжнародної поліцейської операції