Макрон заявив про обман з боку прем'єра Австралії щодо партнерства AUKUS

03 листопада 2021
 Макрон заявив про обман з боку прем'єра Австралії щодо партнерства AUKUS

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон збрехав йому про скасування контракту на будівництво підводних човнів у вересні

Про це повідомляє Reuters.

На запитання австралійських журналістів про те, чи думає Макрон, що Моррісон "збрехав" йому у поясненнях щодо намірів Австралії на полях саміту G20 у Римі в неділю, президент Франції відповів: "Я не думаю - я

Пізніше того ж дня на пресконференції Моррісон заявив, що він не брехав щодо нового партнерства AUKUS, і раніше пояснив Макрону, що звичайні підводні човни більше не задовольняють потреби Австралії. Він також додав, що розпочався процес відновлення зв’язків с французькою стороною.

Минуло тижня президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон провели першу телефонну розмову з моменту кризи у відносинах двох країн через зрив контракту на човни після створення оборонного альянсу AUKUS.

Відносини між Канберрою і Парижем суттєво погіршились після того, як Австралія скасувала багатомільярдний контракт на придбання 12 французьких підводних човнів й пристала на пропозицію США щодо купівлі атомних субмарин в межах створення альянсу AUKUS. Париж відкликав послів із США та Австралії для консультацій, а французьке керівництво звинуватило Вашингтон і Канберру у брехні й лукавстві.

Джерело Укрінформ
Події Відео 24 грудня 2021

В Киеве задержали мошенников, "работавших" на свиданиях

Во время встречи девушка заказывала якобы дорогие алкогольные напитки и еду на вынос. Им выдавали заказ в пакете-муляже