Меркель зізналася, що не могла впливати на Путіна під кінець своєї каденцїі

28 листопада 2022
 Меркель зізналася, що не могла впливати на Путіна під кінець своєї каденцїі

За її словами, для Путіна важлива тільки влада

Незадовго до відходу з посади канцлера Німеччини Ангела Меркель намагалася організувати переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. Втім, ці намагання не принесли результатів через брак важелів впливу на нього.

Як зазначила Меркель в інтерв'ю журналу Der Spiegel, вона та президент Франції Еммануель Макрон планували провести переговори з Путіним у межах ЄС влітку 2021 року.

"Але у мене більше не було важелів, щоб наполягати, тому що, зрештою, всі знали: вона йде восени", – сказала екс-канцлерка.

За її словами, відчуття втрати усіх важелів впливу на російського диктатора чітко з'явилося у неї під час останнього візиту до Москви у серпні 2021 року. Меркель зізналася, що її вже не сприймали як впливового політика.

"Відчуття було дуже зрозумілим: "З точки зору впливу в політиці, з вами покінчено". Для Путіна важлива тільки влада", - зазначила вона.

Перед цим колишня канцлер Німеччини Ангела Меркель відреагувала на погрози президента Російської Федерації Володимира Путіна застосувати ядерну зброю. Вона заявила, що політичною мудрістю буде серйозне ставлення до цих заяв. За її словами, не варто всі погрози Путіна вважати блефом.

На слова Меркель відреагував радник глави офісу президента Михайло Подоляк, заявивши, що європейські країни все ще озираються на Росію і побоюються її, незважаючи на успішні контрнаступальні дії української армії.

Джерело unian
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах