Міноборони хоче отримати право призивати резервістів без оголошення мобілізації

15 травня 2020
 Міноборони хоче отримати право призивати резервістів без оголошення мобілізації
У Генеральному штабі відбулася робоча нарада з використанням відеоконференцзв’язку щодо внесення змін до чинного законодавства з питань проходження військової служби в резерві

Як повідомляє офіційний вебсайт оборонного відомства, нарада відбулась за ініціативи Ради резервістів Збройних Сил України.

На нараді обговорювали запровадження нового виду військової служби за призовом осіб з числа резервістів без оголошення мобілізації на термін до 6-ти місяців. Насамперед пропозиції стосуються резервістів, які уклали контракт з бойовими військовими частинами про проходження служби у військовому резерві.

Повідомляється, що відповідні зміни до законодавства розроблено на виконання рішення РНБО від 26 грудня 2018 року «Щодо підсумків введення воєнного стану в Україні» і враховують досвід проведення в Україні 6-ти черг часткової мобілізації. Зміни спрямовані на вдосконалення надважливих для обороноздатності України питань пов’язаних зокрема й з реформуванням військових комісаріатів, автоматизацією процесу системи військового обліку людських мобілізаційних ресурсів та оперативним доукомплектуванням в особливий період ЗС України та інших військових формувань мотивованими та підготовленими резервістами у разі раптово виникаючої кризової ситуації, яка загрожуватиме національній безпеці України.

Міноборони хоче отримати право призивати резервістів без оголошення мобілізації

Законопроєктами також передбачено норми, що поширюють весь комплекс чинних соціальних пільг та гарантій для мобілізованих осіб, на резервістів, які можуть бути призвані на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Окрім того передбачається запровадження і податкових пільг на самозайнятих осіб (фізичних осіб — підприємців) у разі їх призову на військову службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. Загалом проєкти передбачають внесення змін до 37 законів, у тому числі до 6 Кодексів України.

У ході обговорення питань порядку денного учасники наради висловили консолідовану позицію щодо важливості для національної безпеки реалізації запропонованих змін законодавства та надали конструктивні пропозиції. Зокрема, представники Рад резервістів зазначили про необхідність активізації роботи з цих питань та сподіваються на підтримку їхніх ініціатив керівництвом держави і народними депутатами України.

Джерело ukrmilitary
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах