Міжнародна допомога Україні з початку війни перевищила 1 трильйон гривень

23 грудня 2022
 Міжнародна допомога Україні з початку війни перевищила 1 трильйон гривень

З початку війни фінансування дефіциту державного бюджету України за рахунок зовнішніх джерел перевищило 1 трильйон гривень

Про це повідомляється з посиланням на члена Комітету Верховної ради з питань фінансів податкової та митної політики Ярослава Железняка в Telegram.

"Станом на зараз з початку повномасштабної війни (24 лютого - 21 грудня) Україна залучила більше 1 трильйона зовнішнього фінансування бюджету: кредитів та грантів. Точна сума 1 032 млрд гривень", - написав він.

Нагадаємо загальна сума видатків державного бюджету України на 2022 рік встановлена в сумі 3,037 трильйона гривень, доходів - 1,553 трильйона гривень. Дефіцит покривається за рахунок "друку" гривні Національним банком (330 млрд гривень), запозичень та грантів.

За даними Мінфіну на початок грудня Україна отримала від міжнародних партнерів 27,2 млрд доларів допомоги. Після цього до держбюджету надійшли грантові кошти у розмірі 2 млрд доларів від США, надані через Цільовий фонд Світового банку. Також Україна отримала від Канади 500 млн канадських доларів (367 млн доларів США).

Відзначимо, середній курс гривні до долара з початку 2022 року становив 32,34 гривні до долара.

Джерело РБК-Україна
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах