Мир в Україні не має залишати її народ на милість окупантів - Штайнмаєр

26 грудня 2022
 Мир в Україні не має залишати її народ на милість окупантів - Штайнмаєр

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у телепривітанні з нагоди Різдва побажав усім миру в новому році та закликав співвітчизників до солідарності з Україною

«Найбільше наше бажання цього року - щоб знову настав мир… Але цей мир має бути справедливим, не заохочувати до захоплення земель і не залишати народ України на милість і насильство окупантів», - заявив президент ФРН.

Водночас він не висловив оптимізму стосовно швидкого завершення війни.

За словами Штайнмаєра, німців лякають жорстокий напад росії на Україну та жахливі страждання українців, повернення війни до Європи, а також ризик ескалації бойових дій.

«Доки не настав мир, ми повинні підтримувати тих, хто став жертвою нападу, зазнає погроз і гноблення», - наголосив президент. І додав, що пишається своєю країною, де так багато людей простягають руку допомоги, бо вони відчувають відповідальність за інших і за суспільство в цілому.

Якщо у 2022 році й було щось добре, то це усвідомлення, що «ми здолаємо всі труднощі разом», - додав Штайнмаєр.

Тож німецький лідер закликав співвітчизників бути згуртованими і не втрачати віри у свої сили. А сили, на переконання Штайнмаєра, дає те, що Україна з великою відвагою дає відсіч російській агресії, Європа тримається разом, Німеччина не впала в паніку та не дала себе розколоти. «Цього року ми виявилися здатними на набагато більше, ніж, можливо, думали», - резюмував президент ФРН.

Як повідомлялось, Штайнмаєр заявив, що країни Євросоюзу і США єдині в тому, що не може бути переговорів з росією за спиною України.

Джерело Укрінформ
Події Відео 02 лютого 2023

Ігор Клименко: Ці хлопці – справжні захисники майбутнього нашої держави

На цьому виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ України наголосив сьогодні, 1 лютого, під час урочистого нагородження 100 найкращих працівників системи МВС та юних рятівників, які першими прийшли на допомогу постраждалим внаслідок авіакатастрофи у Броварах