На саміті Східного партнерства ЄС надішле позитивний сигнал країнам-учасницям – Боррель

09 квітня 2020
 На саміті Східного партнерства ЄС надішле позитивний сигнал країнам-учасницям – Боррель

Саміт Східного партнерства, який має відбутися влітку, дозволить підбити підсумок досягнутого та надіслати країнам-учасницям позитивний сигнал щодо подальшого розвитку відносин

Про це за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ, яка відбулася в режимі телеконференції, заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Саміт Східного партнерства цього року буде нагодою підбити підсумок, і я думаю, що досягнуті результати є суттєвими. Ми подивимося, що ми можемо зробити, аби продовжити цей рух - якщо, звичайно, саміт відбудеться, враховуючи ситуацію з коронавірусом.. Утім, ми можемо провести його як телеконференцію, що перетворюється на нормальний формат таких зустрічей. І це працює добре, до речі», - зазначив Високий представник ЄС.

Він висловив упевненість, що під час саміту сторони зосередять зусилля на подальшій розбудові спільного простору демократії, заможності, стабільності, співпраці та стійкості.«Ми маємо амбітні угоди про асоціацію, в тому числі поглиблені та всеосяжні зони вільної торгівлі з трьома нашими партнерами – Україною, Грузією і Молдовою, дещо іншу угоду з Вірменією, і зараз ми обговорюємо окремі ініціативи у відносинах з Азербайджаном та Білоруссю. Я сподіваюся, що ми зможемо надіслати сигнал щодо подальшого поліпшення відносин із країнами, які є нашими партнерами на Сході», - заявив Боррель.

Як повідомлялось, на саміті Східного партнерства, запланованому на 18 червня у Брюсселі, мають бути підтверджені спільні зобов’язання ЄС і країн-партнерів у розвитку взаємовигідної співпраці на період після 2020 року.

Джерело Укрінформ