НАБУ завело справу на Шмигаля через гроші «ковідного» фонду

06 липня 2021
 НАБУ завело справу на Шмигаля через гроші «ковідного» фонду

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом можливої халатності прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та членів Кабінету міністрів при виділенні коштів із фонду боротьби з Covid-19 на інші сфери державного управління, всупереч вимогам закону

Про це повідомили в Офісі генпрокурора, – повідомили в Офісі генпрокурора.

Справу відкрили 2 липня під час виконання рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов’язав почати таке розслідування. 

«Рішення суду виконано», – зазначили у відомстві. Згідно з рішенням ВАКС, 25 травня в НАБУ надійшла заява, в якому позивач заявив про вчинення прем’єр-міністром і членами Кабінету міністрів кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210 і ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу.

У заяві міститься інформація про вчинення зазначеними особами злочинів, передбачених ч. 2 ст. 210 (нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів із бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) ч. 2 ст. 367 (службова недбалість), а саме виділення з фонду боротьби з Covid-19 засобів на інші сфери державного управління, всупереч вимогам закону.

При цьому НАБУ відмовилося зареєструвати таке кримінальне провадження.

Після цього заявник подав скаргу на НАБУ до суду. 15 червня ВАКС задовольнив її частково і зобов’язав НАБУ почати розслідування.

У 2020 році Кабінет міністрів виділив Державному агентству автомобільних доріг «Укравтодор» 35 млрд гривень із 66 млрд гривень розподілених коштів фонду боротьби з Covid-19.