Нацгвардія розгорнула на кордоні з Білоруссю акустичні генератори

02 грудня 2021

Національна гвардія України почала використовувати на кордоні з Білоруссю акустичні генератори LRAD на бронетехніці

Акустичні генератори були встановлені на українських бронеавтомобілях «Новатор» та «Козак-2». 

Нацгвардія використовує акустичні генератори LRAD-1000Xi (Long Range Acoustic Device), які розроблені американською компанією «American Technology Corporation».

LRAD – це зброя нелетальної дії призначена для протидії плану зловмисників (наприклад, морських піратів, терористів, злодіїв, войовничо налаштованих демонстрантів). 

Установка використовує низькочастотний звук високої потужності на низьких частотах до 150 дБ (для порівняння рівень гучності звуку реактивного літака становить 120 дБ, больовий поріг — 125 дБ, смертельний — 175 дБ), тому вона дуже жорстко діє на органи слухового апарату людини.

Ця нелетальна зброя була використана близько десятка разів американською поліцією для розгону демонстрацій. Хоча акустична зброя і є «гуманною», але її застосування при тривалому впливі може призвести до тяжких ускладнень для людини. 

В Україні застосування LRAD-1000Xi було помічене на Волині під час навчання підрозділів системи МВС у межах спеціальної прикордонної операції «Полісся».

Так на пропускному пункті Дольськ Волинської області відбулись об’єднані тактико-спеціальні навчання.

Бронеавтомобіль «Новатор» НГУ з акустичними генераторами LRAD-1000Xi. Листопад 2021. Фото: НГУ

Навчання проходять в рамках спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся», з посилення охорони та захисту українсько-білоруської ділянки державного кордону України.

Наразі підрозділи першої черги Нацгвардії вже знаходяться на українсько-білоруській ділянці кордону в п’яти областях країни.

Бронеавтомобіль «Козак-2» НГУ з акустичними генераторами LRAD-1000Xi. Листопад 2021. Фото: НГУ

Підрозділи другої та третьої черги знаходяться в пунктах постійної дислокації в повній готовності до виїзду. В тому числі залучено ескадрилью безпілотних літальних апаратів, авіацію: як літаки, так і гелікоптери, для патрулювання та мобільної доставки особового складу у визначені райони.

Джерело Мілітарний